Naujienų srautas

Lietuvoje2014.01.14 17:43

Mirė žymus publicistas ir žvejys R. Adamonis

LRT.lt 2014.01.14 17:43

Eidamas 82-uosius savo gyvenimo metus netikėtai mirė žinomas Lietuvos meškeriotojas, medžiotojas, žurnalistas, sportinės žūklės Lietuvoje pradininkas Ričardas Adamonis.

Eidamas 82-uosius savo gyvenimo metus netikėtai mirė žinomas Lietuvos meškeriotojas, medžiotojas, žurnalistas, sportinės žūklės Lietuvoje pradininkas Ričardas Adamonis.
 
Lietuvos žvejai ir medžiotojai šį nuoširdų, šiltą ir niekada humoro nestokojantį žmogų puikiai pažįsta iš jo straipsnių gamtos temomis žurnaluose „Meškeriotojas“, „Žūklė“, „Žvejok“, „Medžiotojas ir Meškeriotojas“, „Medžiotojas ir Medžioklė“ ir kituose nacionaliniuose bei rajoniniuose leidiniuose.

R. Adamonis beveik visą gyvenimą spaudos puslapiuose dalijosi su žvejais ir medžiotojais savo sukaupta patirtimi. Vienas arba kartu su bendraautoriais jis yra išleidęs 11 knygų, tačiau ne vienas rankraštis taip ir liko velionio archyve.
 
R. Adamonis baigė Lietuvos veterinarijos akademiją, bet tikroji jo aistra, kuri tapo gyvenimo būdu, iki paskutinės dienos buvo žvejyba ir medžioklė. Dar tarybiniais laikais Ričardas Adamonis pasižymėjo kaip puikus ir talentingas autorius. Vyresni žmonės jį gerai atsimena iš straipsnių žurnaluose „Švyturys“, „Mokslas ir gyvenimas“, o ypatingą dėmesį R. Adamonis skyrė žurnalui „Mūsų gamta“.
 
Velionis buvo ir aktyvus visuomenininkas, sporto meistras, Lietuvos sportinės žūklės federacijos viceprezidentas, Tarptautinės žuvų gaudytojų asociacijos (The International Game Fish Association) komiteto, Amerikos nacionalinės geografų draugijos narys.
 
Nuoširdi užuojauta velionio artimiesiems. Ričardas Adamonis bus laidojamas trečiadienį Jonavoje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi