Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.08 13:45

Lietuvos ir Lenkijos parlamentarai planuoja revizuoti tarpvalstybinę sutartį

BNS 2015.09.08 13:45

Po penkerių metų pertraukos balandį Lenkijoje turėtų vykti Lietuvos Seimo, Lenkijos Seimo ir Senato Parlamentinės Asamblėjos (PA) posėdis, pranešė vienas iš PA pirmininkų, Seimo Europos reikalų komiteto vadovas Gediminas Kirkilas.

Po penkerių metų pertraukos balandį Lenkijoje turėtų vykti Lietuvos Seimo, Lenkijos Seimo ir Senato Parlamentinės Asamblėjos (PA) posėdis, pranešė vienas iš PA pirmininkų, Seimo Europos reikalų komiteto vadovas Gediminas Kirkilas.

Antradienį PA prezidiumas Vilniuje suderino būsimo posėdžio darbotvarkę.

„Pagrindinis punktas yra Lietuvos ir Lenkijos sutarties vykdymas, kurioje yra per 70 punktų, praktiškai visi įvykdyti ir, kaip mes sakome, pusantro neįvykdyti“, – žurnalistams sakė G. Kirkilas.

Anot jo, visoms ministerijoms bus išsiųstos užklausos dėl sutarties vykdymo ir per PA posėdį bus aptarta, kas nepadaryta.

„Pažiūrėsime, kiek neįvykdyta. Kaip tik šiemet 20 metų tai sutarčiai“, – priminė Lietuvos parlamentaras.

Pasak jo, pagrindinis Lietuvos nepadarytas darbas – nepriimtas Tautinių mažumų įstatymas.

G. Kirkilas teigė antradienį per susitikimą su Lenkijos Seimo pirmininko pavaduotoju Eugeniuszu Grzeszczaku išgirdęs nusistebėjimą dėl Lietuvos teismo skirtos baudos Šalčininkų rajono administracijos vadovui Boleslavui Daškevičiui, kuris nepašalino dvikalbių gatvių lentelių, kaip to reikalavo teismas.

„Jie stebisi tokio sprendimo griežtumu. Administracinei baudai maždaug 10 tūkst. eurų, jų požiūriu, yra labai daug“, – tvirtino G.Kirkilas.

Teismas galutine nutartimi yra skyręs daugiau kai 43 tūkst. litų baudą Šalčininkų rajono savivaldybės administracijos direktoriui B. Daškevičiui, nes šis nevykdė teismo sprendimo nukabinti gatvių lenteles su užrašais lenkų kalba.

1994 metais Vilniuje tuometiniai Lenkijos ir Lietuvos prezidentai Lechas Walesa bei Algirdas Brazauskas pasirašė Lietuvos ir Lenkijos draugiškų santykių ir gero kaimyninio bendradarbiavimo sutartį. Ja abi šalys įsipareigojo leisti tautinių mažumų atstovams „vartoti savo vardus ir pavardes pagal tautinės mažumos kalbos skambesį“ ir numatė, kad detalios pavardžių rašymo normos bus nustatytos specialioje sutartyje.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi