Lietuvoje

2014.01.13 23:56

Vyskupai ragina nepritarti pataisoms dėl azartinių lošimų

BNS 2014.01.13 23:56

Vyskupai ragina nepritarti šiuo metu Seime svarstomoms pataisoms, kurios, jų vertinimu, padidintų azartinių lošimų prieinamumą ir jų neigiamą poveikį.

Vyskupai ragina nepritarti šiuo metu Seime svarstomoms pataisoms, kurios, jų vertinimu, padidintų azartinių lošimų prieinamumą ir jų neigiamą poveikį.

Pirmadienį išplatintame Lietuvos vyskupų kreipimesi sakoma, kad svarstomų pataisų „įgyvendinimo pasekmės prasilenktų su rūpesčiu dėl moralės ir vertybių“.

„Kuriamos sąlygos šį verslą vis labiau plėsti įtraukiant naujus vartotojus. Projekto rengėjai siūlo įteisinti komercinį pokerį ir galimybę pačiose įvairiausiose vietose įrengti B1 kategorijos (ribotų laimėjimų) lošimo automatus, nepaisydami tikėtinos dorovinės ir socialinės žalos“, – dėstoma dvasininkų kreipimesi.

Vyskupai taip pat teigia, kad „vien pastarųjų mėnesių įvykiai azartinių lošimų organizavimo vietose, kai buvo panaudoti ginklai, vienas žmogus nužudytas, o kitas – sužeistas, byloja apie tokių užsiėmimų plėtros keliamą pavojų“.

Lapkritį kazino Kaune apsvaigęs vyras šaudė iš automatinio ginklo, per šį įvykį aukų išvengta. Tuo metu gruodį lošimų automatų salone Kaune buvo nušautas žmogus. Sausio pradžioje Vilniuje per muštynes lošimų automatų salone vyras buvo sužalotas peiliu.

„Galiojantis Azartinių lošimų įstatymas turėtų būti tobulinamas rūpinantis moralinėmis vertybėmis ir žmonių dvasine sveikata, ypač saugant nepilnamečius asmenis“, – aiškina vyskupai.

Seimas dėl Azartinių lošimų įstatymo pataisų ketina apsispręsti per neeilinę sesiją sausį. Jeigu Seimas pataisas priims, B1 lošimo automatus nuo kitų metų liepos bus galima statyti aludėse, baruose, kavinėse, restoranuose, viešbučiuose, moteliuose. Dabar juos galima statyti tik lošimų salonuose.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.