Lietuvoje

2014.01.13 14:43

R. Paksas nepalaikytų interpeliacijos L. Graužinienei

ELTA 2014.01.13 14:43

Europos Parlamento narys, partijos Tvarka ir teisingumas pirmininkas Rolandas Paksas nepalaikytų interpeliacijos Seimo pirmininkei Loretai Graužinienei.

Europos Parlamento narys, partijos Tvarka ir teisingumas pirmininkas Rolandas Paksas nepalaikytų interpeliacijos Seimo pirmininkei Loretai Graužinienei.

„Tikrai nepalaikyčiau, o kodėl reikėtų palaikyti? Man atrodo, kad Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė įsivažiuoja į savo pareigas. Tos pareigos nėra lengvos, daug spręstinų klausimų. Ji kelia idėjas, pasiūlymus Politinei tarybai ir Seimui. Aš nematau nė mažiausio pagrindo tiems veiksmams, apie kuriuos jūs šnekate“, – taip opozicijos kalbas apie galimą interpeliaciją L. Graužinienei vertino R. Paksas.

Politikas nedramatizuoja Seimo vadovės kalbų apie minimalios mėnesinės algos (MMA) pakėlimą ir euro įvedimą.

„Aš manau, kad MMA iš tikrųjų reikėtų kelti, gal ne taip greitai, kaip norėtųsi, bet ES šalyse MMA yra 60 proc. nuo vidutinio atlyginimo. Šiandien tai būtų 1200 litų. Aš manau, kad L. Graužinienė kalba apie kadenciją. (...) Kalbant apie euro įvedimą, be abejo, diskusijų reikia. Žmonės yra sunerimę, galų gale neturi tikslios informacijos. Tos informacijos reikia daugiau ir žmonėms, ir politikams, ir Politinei tarybai, taip kad nematau problemų“, – sakė R. Paksas.

Praėjusią savaitę Seimo opozicija – Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų ir Liberalų sąjūdžio frakcijos – paragino Premjerą Algirdą Butkevičių įvertinti Seimo Pirmininkės L. Graužinienės veiksmus, kitaip bus inicijuojama nepasitikėjimo parlamento vadove procedūra.

Šios frakcijos kreipėsi į Premjerą A. Butkevičių „dėl valstybės finansinę sistemą destabilizuojančių ir pasitikėjimą valstybe pakertančių Seimo pirmininkės L. Graužinienės veiksmų“, primena ELTA.

Kreipimesi, kurį pasirašė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų ir Liberalų sąjūdžio frakcijų seniūnai Andrius Kubilius ir Eligijus Masiulis, Ministras Pirmininkas raginamas prisiimti atsakomybę ir įvertinti Seimo pirmininkės L. Graužinienės veiksmus dėl jos viešai išsakytų ketinimų beatodairiškai didinti minimalią mėnesinę algą (MMA) Lietuvoje, taip pat – pareiškimų, kuriais Lietuvos visuomenė yra nepagrįstai gąsdinama, esą įvedus eurą reikės badauti, bei ciniško Seimo pirmininkės elgesio visomis priemonėmis ginant Viktorą Uspaskichą, užkertant kelią svarstyti jo teisinės neliečiamybės klausimą Seimo posėdžiuose.

Premjeras A. Butkevičius primygtinai raginamas nedelsiant suvaldyti situaciją koalicijoje, prisiimti politinę atsakomybę ir sustabdyti žalingą Lietuvai Seimo pirmininkės veiklą. Jeigu to Vyriausybės vadovui nepavyks padaryti artimiausiu metu, opozicinės Seimo frakcijos žada pradėti nepasitikėjimo Seimo pirmininke procedūrą.