Lietuvoje

2014.01.13 15:19

A. Butkevičius apie LLRA protestą: tai netoleruotina

BNS2014.01.13 15:19

Premjeras Algirdas Butkevičius netoleruotinu laiko Seimo Lietuvos lenkų rinkimų akcijos frakcijos pademonstruotą protestą per iškilmingą Sausio 13-osios minėjimą Seime.

Premjeras Algirdas Butkevičius netoleruotinu laiko Seimo Lietuvos lenkų rinkimų akcijos frakcijos pademonstruotą protestą per iškilmingą Sausio 13-osios minėjimą Seime.

„Manau, kad tikrai nereikalingos tokios akcijos, nes tai yra pirmiausia nepagarba mūsų valstybei, iškovotai laisvei, demokratijai, taip pat nepagarba tiems žmonėms, kurie žuvo Sausio 13-osios naktį. (...) Manau, kad tai netoleruotina", – pirmadienį žurnalistams sakė Vyriausybės vadovas. 

Pasak A. Butkevičiaus, lenkų tautinės mažumos problemos yra sprendžiamos. „Aš manau, kad tos problemos iš dalies yra sprendžiamos, laukiamas Konstitucinio Teismo sprendimas“, – sakė premjeras.

Kaip ELTA jau skelbė, susirūpinę dėl tautinių mažumų padėties Lietuvoje, Seimo LLRA frakcijos nariai, minint Laisvės gynėjų dieną, reikšdami protestą, paliko iškilmingo minėjimo salę. Tai atsitiko, kai kalbėjo Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininkas prof. Vytautas Landsbergis.

„Atsižvelgdama į susiklosčiusią situaciją, žeminančią žmogaus orumą ir ignoruojančią piliečių teises viešajame gyvenime, šalia valstybinės kalbos, vartoti gimtąją kalbą, Seimo Lietuvos lenkų rinkimų akcijos frakcija pareiškia ryžtingą protestą palikdama salę V. Landsbergio pasisakymo metu. Pabrėždami mūsų nuoširdžią pagarbą Sausio 13 dienos aukoms ir dalyviams, šiandien aktyviai dalyvausime visuose pagrindiniuose renginiuose, skirtuose Laisvės gynėjų dienai paminėti: Valstybės vėliavos pakėlimo ceremonijoje Nepriklausomybės aikštėje; Sausio 13-osios aukų pagerbime Antakalnio kapinėse; šv. Mišiose Vilniaus arkikatedroje bazilikoje“, – pareiškė LLRA frakcija.

Reikšdama protestą, ši frakcija akcentuoja, kad ryžtingai imsis visų demokratiškų būdų Lietuvoje ir tarptautinėje erdvėje tautinių mažumų teisėms apginti. „Taip pat pažymime, kad kreipsimės į visas tarptautines institucijas bei geros valios žmones dėl žmogaus teisių pažeidimų mūsų daugiatautėje ir daugiakultūrėje valstybėje“, – sakoma LLRA frakcijos pareiškime.

Seimo Lietuvos lenkų rinkimų akcijos frakcija dar kartą reikalauja ypatingos skubos tvarka priimti Tautinių mažumų įstatymą, kuris teisiškai atkurtų tautinių mažumų teises, dėl kurių buvo sutarta 1991 m. sausį, nepriklausomybės grėsmės akivaizdoje ir galiojusias iki 2010 metų.

Ji taip pat reikalauja teismų nutarčių, „persekiojančių ir baudžiančių Lietuvos piliečius už gimtosios kalbos vartojimą viešame gyvenime, panaikinimo, Lietuvos teisinės sistemos depolitizavimo, visų ieškinių, susijusių su tautinių mažumų kalbų vartojimu viešajame gyvenime, atsiėmimo“.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.