Lietuvoje

2015.09.08 13:45

L. Graužinienė apie galimą interpeliaciją: jokio dokumento nėra

ELTA 2015.09.08 13:45

Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė nesureikšmina kalbų apie galimą opozicijos inicijuojamą jai interpeliaciją, teigia, kad negirdėjusi apie tokius svarstymus ir jokio dokumento nemačiusi.

Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė nesureikšmina kalbų apie galimą opozicijos inicijuojamą jai interpeliaciją, teigia, kad negirdėjusi apie tokius svarstymus ir jokio dokumento nemačiusi.

„Jokio dokumento nėra. Tai yra politikų kalbos. Visada tų kalbų būna, grįšime į sesiją ir toliau atsakingai dirbsime Lietuvai“, – pirmadienį komentuodama kalbas apie galimą interpeliaciją žurnalistams sakė L. Graužinienė.

Praėjusią savaitę Seimo opozicija – Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų ir Liberalų sąjūdžio frakcijos – paragino Premjerą Algirdą Butkevičių įvertinti Seimo Pirmininkės Loretos Graužinienės veiksmus, kitaip bus inicijuojama nepasitikėjimo parlamento vadove procedūra.

Šios frakcijos kreipėsi į Premjerą A. Butkevičių „dėl valstybės finansinę sistemą destabilizuojančių ir pasitikėjimą valstybe pakertančių Seimo Pirmininkės L. Graužinienės veiksmų“, primena ELTA.

Kreipimesi, kurį pasirašė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų ir Liberalų sąjūdžio frakcijų seniūnai Andrius Kubilius ir Eligijus Masiulis, Ministras Pirmininkas raginamas prisiimti atsakomybę ir įvertinti Seimo Pirmininkės L. Graužinienės veiksmus dėl jos viešai išsakytų ketinimų beatodairiškai didinti minimalią mėnesinę algą Lietuvoje, taip pat – pareiškimų, kuriais Lietuvos visuomenė yra nepagrįstai gąsdinama, esą įvedus eurą reikės badauti, bei ciniško Seimo Pirmininkės elgesio visomis priemonėmis ginant Viktorą Uspaskichą, užkertant kelią svarstyti jo teisinės neliečiamybės klausimą Seimo posėdžiuose.

Premjeras A. Butkevičius primygtinai raginamas nedelsiant suvaldyti situaciją koalicijoje, prisiimti politinę atsakomybę ir sustabdyti žalingą Lietuvai Seimo Pirmininkės veiklą. Jeigu to Vyriausybės vadovui nepavyks padaryti artimiausiu metu, opozicinės Seimo frakcijos žada pradėti nepasitikėjimo Seimo Pirmininke procedūrą.