Lietuvoje

2014.01.12 12:35

Į Bazinius karinius mokymus bus priimama daugiau savanorių

ELTA2014.01.12 12:35

Šiais metais į Jonušo Radvilos mokomojo pulko Bazinius karinius mokymus (BKM) bus priimama 900 reikalavimus atitinkančių vaikinų ir merginų – šimtu daugiau nei pernai.

Šiais metais į Jonušo Radvilos mokomojo pulko Bazinius karinius mokymus (BKM) bus priimama 900 reikalavimus atitinkančių vaikinų ir merginų – šimtu daugiau nei pernai.

Laisvės gynėjų dieną – sausio 13-ąją – tarnybą Rukloje (Jonavos r.) pradės pirmoji šių metų Lietuvos kariuomenės BKM laida. Konstitucinę pareigą pasiryžę atlikti 66 kariai. Po 12 savaičių mokymų šie karo prievolininkai bus atlikę privalomąją pradinę karo tarnybą ir galės pretenduoti į profesinę karo tarnybą, rašoma Krašto apsaugos ministerijos pranešime.

BKM organizuojami nuo 2011 metų rudens. Laisvės gynėjų dieną tarnybą pradėsianti grupė bus 26-oji šių mokymų laida.

Kita BKM grupė į tarnybą bus šaukiama vasario 3 dieną. Vėliau bus surengta dar 11 šaukimų. Dalyvauti kiekviename mokyme galės po 60–70 karių.

Organizatoriai pastebi, jog vasarą šie mokymai sparčiai populiarėja tarp moksleivių. Pavyzdžiui, 2012 metais BKM baigė 15, o pernai jau beveik 30 įvairių šalies mokyklų moksleivių. Šių metų birželį ir rugpjūtį planuojama surengti keturis šaukimus.

Per tris mėnesius trunkantį pradžiamokslį kariai supažįsta su karine taktika, ginkluote, topografija, karo inžinerija, karo medicina ir kitais būtinais dalykais.

Baigusieji BKM gali pasinaudoti studijų kompensacijos ir įdarbinimo lengvatomis bei pretenduoti į profesinę karo tarnybą.

2013 m. BKM pradėjo mokymuose dalyvavo 823 kariai. Beveik 400 baigusiųjų BKM dalyvavo atrankoje ir tapo profesinės karo tarnybos kariais, apie 100 įsiliejo į karių savanorių gretas, o kiti – įtraukti į kariuomenės rezervo sąrašą.

Atranką ir šaukimą į BKM vykdo Krašto apsaugos savanorių pajėgų teritoriniai karo prievolės ir komplektavimo skyriai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.