Lietuvoje

2014.01.11 13:26

A. Butkevičius: abejonės dėl euro kvepia politiniu šantažu

BNS2014.01.11 13:26

Premjeras socialdemokratas Algirdas Butkevičius teigia negalįs pateisinti koalicijos partnerių pradėtų diskusijų dėl euro reikalingumo. Anot jo, tai kvepia politiniu šantažu.

Premjeras socialdemokratas Algirdas Butkevičius teigia negalįs pateisinti koalicijos partnerių pradėtų diskusijų dėl euro reikalingumo. Anot jo, tai kvepia politiniu šantažu.

„Negaliu suprasti ir pateisinti badymų provokuoti diskusijas dėl euro įvedimo, o gąsdinimas, kad euro įvedimas nuskurdins ir pasmerks žmones badauti, tai net negaliu vadinti rinkimų populizmu, – tai politiniu šantažu kvepianti retorika, kai ciniškai paminami mūsų šalies strateginiai tikslai“, – šeštadienį per Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) tarybos posėdį Vilniuje sakė A. Butkevičius.

Anot jo, panašiai atrodo ir Darbo partijos reikalavimas minimalią mėnesio algą didinti iki 1509 litų.

„Skaičių galima sugalvoti įvairių, bes mes įsipareigojome laikytis Fiskalinės drausmės įstatymo ir turime jaustis atsakingi, kad Lietuva nebūtų daugiau praskolinta“, – kalbėjo premjeras.

Vyriausybės vadovas skundėsi, kad artėjant prezidento ir Europos Parlamento rinkimams darosi sunku išlaikyti politinį stabilumą.

„Nenoriu daug kalbėti apie koalicijos partnerius. Artėjanti rinkimų kampanija smarkiai koreguoja mūsų susitarimus ir nėra paprasta išlaikyti politinį stabilumą“, – prisipažino jis.

A. Butkevičius tik pasidžiaugė, kad tai nėra stipriai juntama Vyriausybės darbe.

Jis vylėsi, jog spekuliacijas dėl euro pavyks užbaigti kitą savaitę. Antradienį valdantieji rengia tam klausimui skirtą politinės tarybos posėdį.

Valdančiajai koalicijai priklausančios Darbo partijos pirmininkė parlamento vadovė Loreta Graužinienė neseniai pareiškė nepalaikysianti euro įvedimo, nesutarus dėl to koalicijoje. Ji priekaištavo, kad su koalicijos partneriais nebuvo derinta euro įvedimo data, ir klausimą dėl euro įvedimo įtraukė į valdančiosios koalicijos politinės tarybos darbotvarkę. Taip pat parlamento vadovė pareiškė, kad norint 2015 metais įvesti eurą, minimali alga turi siekti 1509 litus.

Dar viena valdančioji partija – „Tvarka ir teisingumas“ – laikosi pozicijos, jog dėl euro įvedimo turėtų būti surengtas referendumas. Socialdemokratai pasisako prieš tokį referendumą.

A. Butkevičiaus vadovaujama Vyriausybė pernai birželį yra patvirtinusi nacionalinį euro įvedimo planą.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.