Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.08 13:45

Socialdemokratų taryba tvirtins kandidatą į prezidentus ir kandidatų į EP sąrašą

BNS 2015.09.08 13:45

Valdančioji Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) taryba šeštadienį Vilniuje tvirtins savo kandidatą į prezidentus ir kandidatų į Europos Parlamentą (EP) sąrašą.

Valdančioji Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) taryba šeštadienį Vilniuje tvirtins savo kandidatą į prezidentus ir kandidatų į Europos Parlamentą (EP) sąrašą.

LSDP prezidiumas siūlo partijai kandidatu į prezidentus kelti europarlamentaro Zigmanto Balčyčio kandidatūrą.

Beje, jo pavardė pirmąja įrašyta ir kandidatų į EP sąraše.

„Taryba galbūt balsuos, ar jam reikėtų dalyvauti abiejuose rinkimuose, ar tik prezidento. Yra manančiųjų, kad dalyvauti abiejuose rinkimuose negerai, tai rinkėjų apgaudinėjimas“, – BNS sakė LSDP vicepirmininkas Algirdas Sysas.

Antruoju LSDP kandidatų sąraše įrašyta dabartinė europarlamentarė Vilija Blinkevičiūtė, trečiuoju – krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, ketvirtuoju buvo sveikatos apsaugos ministras Vytenis Andriukaitis, bet jis kandidatūrą atsiėmė. Toliau eina Seimo Europos reikalų komiteto vadovas Gediminas Kirkilas, eksministrė Birutė Vėsaitė.

Šį kandidatų sąrašą reitingavo Socialdemokratų partijos skyriai, tačiau savo reitingavimą atlikti teisę turi ir taryba. Pasak A. Syso, ji pati šeštadienį ir spręs, ar ja pasinaudoti.

Galutinius sprendimus dėl partijos kandidatų į prezidentus ir EP priims LSDP suvažiavimas sausio 18 dieną.

Prezidento rinkimai Lietuvoje vyks gegužės 11 dieną, o Europos Parlamento – gegužės 25 dieną.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi