Lietuvoje

2012.08.09 17:59

Palanga prašo daugiau teisėjų

Palangos valdžia niekaip nesustabdo nelegaliai veikiančių atrakcionų. Keliskart kreipęsi į teismus ir iki šiol nesulaukę nė vieno sprendimo dėl atrakcionų, kurorto vadovai prašo vasaros metu atsiųsti daugiau teisėjų.

Palangos valdžia niekaip nesustabdo nelegaliai veikiančių atrakcionų. Keliskart kreipęsi į teismus ir iki šiol nesulaukę nė vieno sprendimo dėl atrakcionų, kurorto vadovai prašo vasaros metu atsiųsti daugiau teisėjų.

Dviejuose sklypuose netoli Kurhauzo veikiantiems atrakcionams leidimo kurorto savivaldybė nedavė. Verslininkams vis tiek pradėjus supti vaikus, savivaldybė dar birželio pabaigoje kreipėsi į teismą, kuris bylos neišnagrinėjo iki šiol, tačiau verslininkus įpareigojo atrakcionus stabdyti.

Įsikišus antstoliams, vienas tikina nebedirbantis, kito įrenginiai veikia iki šiol ir, anot verslininko, dirbs, kol ginčo neišnagrinės teismai.

„Todėl kad mes patys padavę į teismą, laukiam jo atsakymo, kuris bus rugsėjo 20 dieną, kodėl valdžia nedavė leidimo. Ką mums belieka daryt – įranga suvežta, mes neturim jos kur kitur dėti. Tai ką – liksim išvis be pajamų, be nieko?“, – kalbėjo IĮ „Korida“ savininkas Vytautas Murauskas.

Verslininkų nestabdo gresiančios tūkstantinės baudos, tačiau keli antstolių kreipimaisi į Palangos teismą jas paskirti taip pat kol kas neišnagrinėti. Rudenį atrakcionai bus išvežti, todėl teismų sprendimai pasibaigus sezonui, pasak kurorto vadovų, nebetenka prasmės. Panašus likimas ir bylų dėl nelegalios prekybos ar reklamos – vasarai pasibaigus pažeidėjai dingsta iš kurorto.

Palangos savivaldybė kreipėsi į Prezidentę ir Nacionalinę teismų administraciją. Esą padėtis pasikeistų, jei vasarą į Palangą dirbti būtų siunčiama daugiau teisėjų.

„Jeigu tokia nesudėtinga byla nukeliama rugsėjo 15 ar 20 dienai ir tai bus tiktai pirmas svarstymas... Sutinku, kad Palangos teismui yra didžiulis krūvis – dauguma pažeidimų įvykdomi vasarą. Natūralu, kad jeigu dirba 2 žmonės, tai sudėtinga situacija“, – tvirtino Palangos meras Šarūnas Vaitkus.

„Dėl padidėjusio sezoninio darbo krūvio teisėją iš tiesų galima perkelti tik nuolatiniam darbui. Kitas dalykas – ar yra toks poreikis? Bendrai imant Palangos teisme darbo krūvis yra mažesnis už apylinkių teismų darbo krūvio vidurkį“, – sakė  Klaipėdos apygardos teismo pirmininkas Arvydas Daugėla.

Teismo pirmininkas žada, kad darbo organizavimas Palangos teisme greičiausiai bus peržiūrėtas.