Lietuvoje

2014.01.10 13:16

Gimtadienį švenčiančiai L. Graužinienei – grasinimas nepasitikėjimu

BNS, 15min.lt, ELTA2014.01.10 13:16

Seimo opozicinių Tėvynės sąjungos-Lietuvos kriškčionių demokratų bei Liberalų sąjūdžio frakcijų vadovai kreipėsi į premjerą socialdemokratą Algirdą Butkevičių, reikalaudami „suvaldyti situaciją koalicijoje“.

Seimo opozicinių Tėvynės sąjungos-Lietuvos kriškčionių demokratų bei Liberalų sąjūdžio frakcijų vadovai kreipėsi į premjerą socialdemokratą Algirdą Butkevičių, reikalaudami „suvaldyti situaciją koalicijoje“.

Priešingu atveju opozicija grasina inicijuoti nepasitikėjimo procedūrą Seimo pirmininkei Darbo partijos vadovei Loretai Graužinienei.

„Mes jūsų primygtinai prašome nedelsiant suvaldyti situaciją savo koalicijoje, prisiimti politinę atsakomybę ir sustabdyti žalingą Lietuvai Seimo pirmininkės veiklą. Jeigu to jums nepavyks padaryti artimiausiu metu, mes pradėsime nepasitikėjimo Seimo pirmininke procedūrą“, – rašoma konservatorių bei liberalų lyderių Andriaus Kubiliaus ir Eligijaus Masiulio kreipimesi.

Opozicijos vadovų vertinimu, Seimo pirmininkės L. Graužinienės pasisakymai destabilizuoja valstybės finansinę sistemą ir griauna pasitikėjimą Lietuva.

Pasak partijų vadovų, L. Graužinienė savo pareiškimais nepagrįstai gąsdina visuomenę, esą įvedus eurą reikės badauti.

„Tokie neatsakingi, galimai sąmoningai melagingo turinio pareiškimai ne tik klaidina Lietuvos žmones, bet ir diskredituoja Lietuvą mūsų partnerių Europos Sąjungoje akyse“, – rašoma kreipimesi.

Taip pat opozicijos atstovai prašo premjerą imtis priemonių dėl L. Graužinienės reikalavimų didinti minimalią mėnesinę algą (MMA).

„Nepasvertas MMA didinimas keltų didelį pavojų valstybės finansiniam stabilumui, dėl viešai išsakytų ketinimų Lietuva jau šiandien gali prarasti ir esamas, ir potencialias investicijas“, – rašome kreipimesi.

„Cinišku ir teisinės valstybės principus paminančiu“ opozicija įvardijo Seimo pirmininkės elgesį dėl Darbo partijos įkūrėjo Viktoro Uspaskicho neliečiamybės panaikinimo klausimo vilkinimo.

L. Graužinienė šią savaitę pareiškė nepalaikysianti euro įvedimo, nesutarus dėl to koalicijoje. Ji priekaištavo, kad su koalicijos partneriais nebuvo derinta euro įvedimo data, ir klausimą dėl euro įvedimo įtraukė į valdančiosios koalicijos politinės tarybos darbotvarkę. Taip pat parlamento vadovė pareiškė, kad norint 2015 metais įvesti eurą minimali mėnesinė alga turi siekti 1509 litus.

A. Butkevičiaus vadovaujama Vyriausybė dar birželį yra patvirtinusi nacionalinį euro įvedimo planą.

Seimo opozicijos lyderis „Žinių radijo“ laidoje „Opozicija“, vertindamas parlamento vadovės pareiškimus dėl euro įvedimo, teigė, kad tokiais pareiškimais esą menkinamas valstybės prestižas.

„Ir tokius pranešimus platina Seimo pirmininkė, viena iš valstybės vadovų. Šiuo atveju kenkiama ne tik Lietuvos viduje labai svarbiam strateginiam tikslui – šaliai įsijungti į euro zoną. Tuo labiau, kad sprendimas, ar Lietuva gali įsivesti eurą, turi būti priimtas jau netrukus“, – sakė A. Kubilius.

Kaip skelbia15min.lt, penktadienį Seimo pirmininkei, Darbo partijos vadovei L. Graužinienei sukako 51 metai.

 
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.