Lietuvoje

2014.01.10 09:56

Sinoptikė: penktadienis bus vėjuota ir lietinga diena

LRT RADIJAS, LRT.lt 2014.01.10 09:56

Penktadienį sulauksime lietaus, pūs stiprus vėjas, o sekmadienį į Lietuvą jau atkeliaus žiema, LRT radijui sako sinoptikė Alva Nagelytė.

Penktadienį sulauksime lietaus, pūs stiprus vėjas, o sekmadienį į Lietuvą jau atkeliaus žiema, LRT radijui sako sinoptikė Alva Nagelytė.

Anot jos, penktadienį temperatūra sieks nuo 5 iki 7 laipsnių šilumos, antroje dienos pusėje bus 2–5 laipsniai. Vėjo gūsiai bus vakarinių krypčių, jie sustiprės iki 16–21 m/s, pajūryje sieks iki 25 m/s.

„Šeštadienį numatomi vėsesni orai, tačiau dar ne žiemiški. Temperatūra naktį svyruos tarp 0–4 laipsnių šilumos, kritulių bus gana nedaug, kai kur gali pasirodyti šlapdriba. Dieną temperatūra pakils nuo 2 iki 5 laipsnių šilumos, sulauksime daugiau kritulių, daugiausia vyraus lietus“, – prognozuoja A. Nagelytė.

Vėjo gūsiai pirmoje šeštadienio nakties pusėje bus dar gana stiprūs, vietomis sieks 15–20 m/s. Vėliau vėjas suksis iš pietvakarių ir dieną jau bus gana ramus.

Kaip tikina sinoptikė, sekmadienį jau į Lietuvą turėtų įžengti žiema. Naktį numatoma gana nemažai kritulių, pradžioje vyraus lietus, ryte jį pakeis sniegas.

„Šaltis atkeliaus iš Skandinavijos pusės ir pirmiausia užgrobs šiaurinę Lietuvos dalį, o sekmadienio popietę temperatūra nukris žemiau 0 laipsnių visoje Lietuvoje“, – LRT radijui sakė A. Nagelytė.