captcha

Jūsų klausimas priimtas

A. Butkevičius derybose su „Gazprom“ lūžio tikisi artimiausiu metu

Premjeras Algirdas Butkevičius tikisi, jog derybos su „Gazprom“ dėl dujų kainų greitai baigsis.
V. Skaraičio (BFL) nuotr.
V. Skaraičio (BFL) nuotr.

Premjeras Algirdas Butkevičius tikisi, jog derybos su „Gazprom“ dėl dujų kainų greitai baigsis.

Pasak Ministro Pirmininko, jei Lietuva būtų atsiėmusi savo pareiškimą Stokholmo arbitraže, susitarti su Rusijos dujų kompanija būtų buvę galima dar praėjusiais metais. Tačiau, anot A. Butkevičiaus, buvo priimtas sprendimas to nedaryti.

„Derybos su „Gazprom“ vyksta vangokai dėl vienos priežasties: pagrindinis jų reikalavimas buvo, kad mes atsiimtume ieškinį arbitraže. Jeigu mes jį būtume atsiėmę, susitarimas būtų įvykęs praėjusiais metais, tikriausiai iki liepos 1 d. Vis dėlto tai yra politinis ir ekonominis sprendimas. Teisininkai yra išdėstę motyvus, jog Lietuva yra permokėjusi (už dujas – ELTA) beveik 5 mlrd. litų“, – penktadienį interviu lenkiškam radijui „Znad Wili“ sakė A. Butkevičius.

Ministro Pirmininko teigimu, lūžio derybose yra tikimasi „artimiausiu metu“.

„Vakar turėjau susitikimą su Rusijos ambasadoriumi. (Aleksandru Udalcovu – ELTA) (...) Jis šiuo klausimu jau pradėjo domėtis, ieško tiesioginių kontaktų su Aleksejumi Mileriu, „Gazprom“ vadovu. Jis turėtų tarpininkauti, kad tos derybos vyktų“, – sakė A. Butkevičius.

Anot Premjero, kita galimybė pagaliau baigti nuo praėjusių metų rugsėjo vietoje stovinčias derybas gali atsirasti tada, kai Europos Komisija (EK) baigs tyrimą dėl „Gazprom“ veiklos Rytų Europoje.

„Mes tikėjomės, kad EK savo tyrimą baigs dar praėjusiais metais. Taip, čia yra kitas kelias. Mes turime keletą variantų. (...) Kada bus pabaigtas tyrimas, reikės paklausti komisaro Choakino Almunijos (Joaquin Almunia), kai susitiksiu“, – teigė Premjeras.

Ministras Pirmininkas patvirtino, jog iš visų Europos Sąjungos valstybių Lietuva už dujas moka daugiausiai.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...