Lietuvoje

2014.01.13 14:26

Paaiškėjo, kas dalyvaus chorų „Eurovizijoje“

2014.01.13 14:26

Šiemet vėlyvą pavasarį Europa grožėsis ne tik kasmet vykstančiu „Eurovizijos“ dainų konkursu, bet ir taps pirmąkart rengiamo grandiozinio chorų šou liudininke. 

Šiemet vėlyvą pavasarį Europa grožėsis ne tik kasmet vykstančiu „Eurovizijos“ dainų konkursu, bet ir taps pirmąkart rengiamo grandiozinio chorų šou liudininke.

Gegužės 9-ąją, Europos dieną, Austrijos sostinėje Vienoje įvyks chorų „Eurovizija“, kurioje pasirodys ir kolektyvas iš chorinio dainavimo tradicijomis garsėjančios Lietuvos. Kuris mūsų šalies choras labiausiai vertas tokios garbės?

Tai paaiškės projekte „Lietuvos balsai. Chorų „Eurovizija“, kurį sekmadieniais rodys LRT televizija. Pirmoji laida – jau sausio 19 dieną 18.30 val. Projekto vedėjai Beata Tiškevič ir Andrius Rožickas.

Nuo sausio 19-osios kiekvieną sekmadienį 18.30 val. LRT televizijos eteryje dėl teisės atstovauti Lietuvai pirmąkart rengiamame grandioziniame chorų šou varžysis septyni gerai žinomi šalies chorai: jaunimo choras „Kivi“ (vad. Danguolė Aukselienė), merginų choras „Liepaitės“ (vad. Jolita Vaitkevičienė), Vilniaus universiteto jungtinis choras (vad. Rasa Gelgotienė), Lietuvos edukologijos universiteto choras „Ave vita“ (vad. Kastytis Barisas), Kauno technologijos universiteto akademinis choras „Jaunystė“ (vad. Danguolė Beinarytė), „Jazz Island“ (vad. Artūras ir Jurga Novikai), „Viva“ (vad. Vilija Mažintaitė ir Valerija Skapienė).  

Chorų pasirodymus vertins komisija, kurią sudarys etnomuzikologė ir laidų vedėja Zita Kelmickaitė, dirigentai Vytautas Miškinis, Vytautas Lukočius ir Laurynas Vakaris Lopas. Finale už labiausiai patikusį chorą balsuos ir LRT televizijos žiūrovai. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.