Lietuvoje

2012.05.26 16:55

Vilniuje mitinguoja N. Venckienės gynėjai

ELTA 2012.05.26 16:55

Vilniuje judėjimo „Už teisingumą“ sukviesta protestuotojų minia šeštadienį surengė eitynes Gedimino prospektu.  

Vilniuje judėjimo „Už teisingumą“ sukviesta protestuotojų minia šeštadienį surengė eitynes Gedimino prospektu.

Nepriklausomybės aikštėje prie Seimo susirinkusi maždaug tūkstančio žmonių minia Gedimino prospektu nužygiavo iki S. Daukanto aikštės prie Prezidentūros. Čia vyks piliečių sueiga „už laisvę ir tiesą, prieš melą ir smurtą“. 

Eitynių dalyviai su vėliavomis ir plaktais žygiavo skanduodami šūkius „Laisvę mergaitei!“, „Skurdui – ne!“, raginimus Lietuvai „nebijoti ir atsibusti“. 

Sueigoje bus pasisakoma „už konstitucinę Lietuvos santvarką, piliečių teises ir laisves, prieš grupuočių savivalę, demokratijos griovimą ir valstybės užvaldymą“. 

Vilniaus savivaldybė yra davusi leidimą šioms eitynėms. 

Mitinguotojus prospektu vedė Darius Kuolys, Algimantas Matulevičius, Seimo narys Saulius Stoma. Minia skandavo „Lietuva, būk laisva!“. Aidėjo ir kiti šūkiai: „Laisvę mergaitei“, „Tiesos!“, „Mes ne vergai“, „Melui ne“, „Mes norim tik tiesos“, „Chuntai ne“ ir t.t. Tarp prieš   Drąsiaus Kedžio dukros perdavimą motinai Laimutei Stankūnaitei protestuojančių žmonių yra   savo – tikras ar išgalvotas – problemas skelbiančių žmonių. 

Kaip praneša portalas delfi.lt, aktorė, buvusi politikė Nijolė Oželytė mitinguotojus pasveikino šūkiu „Sveiki, patvoriniai!“. Minia tai pasitiko ovacijomis. N. Oželytės žodžiais, Lietuvos sąžinė keliasi iš patvorių, kuriuose atgulė nužudytų partizanų kūnai. 

Ji kritikavo premjerą Andrių Kubilių, kuris per savo patarėją esą pasakė, kad „deda ant visų Lietuvos mergaičių“. Seimo pirmininkė Irena Degutienė, N. Oželytės teigimu, vieną po kitos keičia kaukes. Kliuvo ir prezidentei Daliai Grybauskaitei, kuri neva nematė, kaip Laimutės Stankūnaitės advokatas prievartauja vaiką. 

Vėliau į minią kreipėsi A. Matulevičius. Jis piktinosi, kad Klonio gatvėje mergaitės perdavimo operacijoje dalyvavo net 240 policijos pareigūnų. Politikas retoriškai klausė, kokios kariaunos reikia lenkiškų lentelių Vilniaus rajone nuplėšimui. 

Buvęs parlamentaras taip pat piktinosi įvykius esą tendencingai nušviečiančia „valstybininkų žiniasklaida“. 

Eisenos pradžioje A. Matulevičius žurnalistams teigė sieksiąs, kad prezidentė ir Vyriausybė turi išgirsti mitinguotojų nuomonę, priešingu atveju esą liaudis iš jų atims valdžią. Ar pats ketina dalyvauti Seimo rinkimuose, A. Matulevičius neatskleidė. Jis ragino nebalsuoti už socdemus, Darbo partiją, o pastarosios lyderį Viktorą Uspaskichą vadino nusikaltėliu. 

Dariaus Kuolio vadovaujami renginio dalyviai kelia aibę reikalavimų – nuo, jų nuomone, nuslėptos tiesos apie Garliavos įvykius atskleidimo iki menamą sąmokslininkų atskleidimo bei Lietuvoje esą įsivyravusios diktatūros nutraukimo. 

Praėjusią savaitę Vilniuje jau vyko nesankcionuoti šio judėjimo protestai. 

Praėjusį šeštadienį protesto dalyviai žygiavo nuo Prezidentūros iki Seimo. Prieš tai jie susibūrę S. Daukanto aikštėje reikalavo atkurti teisingumą, kritikavo politikus ir teisėsaugą dėl, jų manymu, panaudoto smurto prieš Drąsiaus Kedžio ir Laimutės Stankūnaitės dukrą ją paimant iš D. Kedžio sesers Neringos Venckienės namų.