Lietuvoje

2014.01.09 11:31

Bliūkšta dar viena neteisėto praturtėjimo byla

Giedrius Vitkauskas, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2014.01.09 11:31

Dėl prokurorų klaidų teismai negali imtis buvusio aplinkos viceministro Stanislovo Šriūbėno šeimos neteisėto praturtėjimo bylos. Prokurorams nurodyta klaidas ištaisyti. S. Šriūbėno advokatas tikras, kad byla bus nutraukta.

Dėl prokurorų klaidų teismai negali imtis buvusio aplinkos viceministro Stanislovo Šriūbėno šeimos neteisėto praturtėjimo bylos. Prokurorams nurodyta klaidas ištaisyti. S. Šriūbėno advokatas tikras, kad byla bus nutraukta.

Net du teismai pabrėžė, kad prokurorų kaltinimai nekonkretūs ir neaiškus. Teismas, grąžinęs bylą prokurorams, konstatavo, kad nėra aišku, kuo konkrečiai kaltinami S. Šriūbėnas ir jo sutuoktinė. 

Prokurorai teigia, kad milijoninį turtą valdantys sutuoktiniai neaiškiomis aplinkybėmis praturtėjo mažiausiai 400 tūkst. litų, už kuriuos pirko nekilnojamąjį turtą, automobilius, vertybinius popierius. Tačiau teismas pabrėžia, kad teisėsauga nenustatė koks konkrečiai turtas buvo pirktas, taip pat kuris iš sutuoktinių tą darė. 

Gedimino prospekto rekonstrukcijos skandale minimas S. Šriūbėnas ir jo žmona kaltės nepripažįsta.

„Skundas nepagrįstas, o teismo nutartis yra teisėta ir pagrįsta. Kaltinamojo akto trūkumai suvaržo teisę į gynybą ir trukdo teismui nagrinėti bylą“, – teigia advokatas Mindaugas Dūda.

Nors finansinių nusikaltimų tyrimų tarnyba tiria vis daugiau neteisėto praturtėjimo nusikaltimų, tokios bylos stringa teismuose.

Prokurorai sako, kad iki šiol nėra teisminės praktikos, ar galima taikyti baudžiamąjį įstatymą dėl neteisėtai įgyto turto iki tokios tvarkos įsigaliojimo – tai yra 2010-ųjų gruodžio.

Tyrėjai viliasi, kad situacija pasikeis, kai šio klausimo imsis visi Aukščiausiojo Teismo baudžiamųjų bylų teisėjai. Nuo teismo išaiškinimo priklausys, ar neteisėtai įgytas turtas gali būti ir konfiskuojamas.

„Aukščiausiojo Teismo sprendimas neturėtų įtakoti dabartinių procesų, nes praktika nesuformuota. Iš kelių bylų aš matau, kad procesai tęsiasi pakankamai ilgą laiką, turbūt laukiam AT pozicijos dėl šios normos taikymo. Kol kas AT šiuo klausimu nėra pasisakęs, todėl teismai turi nagrinėti bylas nepriklausomai nuo to, koks bus sprendimas“, – kalbėjo prokuroras Gintaras Jasaitis.  

Aukščiausiojo Teismo sprendimas lems, ar bausmės sulauks antrus metus dėl neteisėto praturtėjimo teisiamas Edgaras Karalius. Šio turtais prokurorai susidomėjo tirdami tėvo - Viliaus Karaliaus nusikaltimus. Pareigūnams kilo įtarimų, kad sūnui praturtėti padėjo už milijoninę kontrabandą antrą kartą teisiamas tėvas. Generalinė prokuratūra įsitikinusi, kad E. Karalius neteisėtai praturtėjo mažiausiai 7 mln. litų.

 
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.