Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Buvusiam Seimo kancleriui priteistas ketvirtis milijono bus sunki našta parlamento biudžetui

BNS2015.09.08 13:45

Buvusiam Seimo kancleriui Gintautui Vilkeliui priteistas ketvirtis milijono litų dabartiniam parlamento biudžetui bus sunki našta, sako Seimo kancleris Jonas Milerius.

Buvusiam Seimo kancleriui Gintautui Vilkeliui priteistas ketvirtis milijono litų dabartiniam parlamento biudžetui bus sunki našta, sako Seimo kancleris Jonas Milerius.

„Jeigu tas sprendimas yra toks, kaip sakote, Seimo kanceliarijai tokia suma šių metų biudžete yra labai didelė našta. Kaip pavyzdį galiu pasakyti, kad Seimas turi dar du pirmininkavimo renginius ir šiandien ieškojome trūkstamų 300 tūkst. litų, kad baigtume normaliai pirmininkavimą. Tai čia yra panaši suma. Tų pinigų nėra“, – trečiadienį Seime žurnalistams sakė J. Milerius.

Jis teigė, kad kanceliarija dar nėra gavusi Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo (LVAT) nutarties dėl G. Vilkelio.

„Kai gausime oficialų sprendimą, informuosime Seimo valdybą, ir reikės ieškoti kokio nors sprendimo“, – sakė dabartinis kancleris.

Jis prisipažino nežinąs, iš kur reikės paimti tokią sumą.

LVAT trečiadienį neteisėtu pripažino buvusio Seimo kanclerio G. Vilkelio atleidimą, už priverstinę pravaikštą Seimo kanceliarija įpareigota jam sumokėti 252 tūkst. 555 litus. Ši nutartis neskundžiama.

G. Vilkelis Seimo kanclerio pareigų neteko 2009 metų balandžio pabaigoje, Seimui priėmus atitinkamą nutarimą. Tuomet jis turėjo nedarbingumo lapelį, nes buvo susilaužęs koją, tad sprendimas įsigaliojo pirmą darbo dieną pasibaigus nedarbingumo laikotarpiui.

G. Vilkelis atleistas paaiškėjus, jog tuomet parlamente maitinimo paslaugas teikusi įmonė dirbo lengvatinėmis sąlygomis, Seimo kanceliarijos darbuotojams sunkmečiu buvo išmokėta daugiau kaip 2 mln. litų priemokų, taip pat keltos abejonės dėl konkursų į valstybės tarnybą skaidrumo.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt