Lietuvoje

2012.05.26 12:09

Seimo kontrolierius: įstatymas turėtų įpareigoti taisyti savo klaidas

LRT RADIJAS2012.05.26 12:09

Seimo kontrolierius siūlo įpareigoti Nacionalinę žemės tarnybą kreiptis į teismus dėl pažeistų nuosavybės teisių atkūrimo.  

Seimo kontrolierius siūlo įpareigoti Nacionalinę žemės tarnybą kreiptis į teismus dėl pažeistų nuosavybės teisių atkūrimo.

Seimo kontrolierių tarnyba pastaruoju metu gauna daugiau skundų dėl žemėtvarkos skyriaus pareigūnų veiksmų, praneša Lietuvos radijas.

Seimo kontrolierius Romas Valentukevičius sako, kad įstatymais pareigūnai turėtų būti įpareigoti taisyti savo klaidas.

Skundai dėl Nacionalinės žemės tarnybos sudaro 12 proc. visų Seimo kontrolierių gautų skundų. Pernai daugiausia skundų gauta dėl Vilniaus miesto ir rajono, Kauno miesto ir rajono, Lazdijų, Druskininkų bei Trakų, Elektrėnų žemėtvarkos skyriaus pareigūnų veiksmų ar neveikimo.

Šiais metais skundų taip pat daugiausia Vilniaus rajono ir Vilniaus miesto Nacionalinės žemės tarnybos skyriai. Dažniausia piliečiai Seimo kontrolieriams skundžiasi dėl vilkinimo atkurti nuosavybės teises, užsitęsusių žemės reformos žemėtvarkos projektų rengimų, dėl teisių pažeidimo privatizuojant valstybinės žemės sklypus, dėl problemų nagrinėjant ginčus dėl žemės sklypų ribų, servitutų nustatymo ir kt. Gaunama daug skundų dėl pareigūnų veiksmų nagrinėjant ginčus dėl sklypų ribų nustatymo.  

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt