Naujienų srautas

Lietuvoje2014.01.08 11:41

Buvęs Šiaulių mokesčių inspekcijos vadovas lieka nuteistas už kyšio davimą

BNS 2014.01.08 11:41

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė už kyšio davimą prokurorui nuteisto buvusio Šiaulių apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos viršininko Evaldo Vaineikio kasacinį skundą.

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė už kyšio davimą prokurorui nuteisto buvusio Šiaulių apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos viršininko Evaldo Vaineikio kasacinį skundą.

Ši nutartis yra galutinė ir neskundžiama, teismas paliko galioti ankstesniais nuosprendžiais E. Vaineikiui skirtą 8 tūkst. 840 litų baudą.

Nutartyje Aukščiausiasis Teismas pažymėjo, kad jis tikrina bylą tik teisės taikymo aspektu – skundžiamų teismų sprendimų teisėtumą, remdamasis juose nustatytomis veikos aplinkybėmis, pats iš naujo įrodymų nevertina ir bylos aplinkybių nenustatinėja.

„Kasacinio skundo teiginiai, kuriais nesutinkama su teismų atliktu įrodymų vertinimu, ginčijamas atskirų liudytojų parodymų patikimumas, nesutinkama su nustatytomis bylos aplinkybėmis, nėra bylos nagrinėjimo kasacine tvarka dalykas“, – antradienį paskelbė Aukščiausiasis Teismas.

Pernai birželį E. Vaineikis buvo atleistas iš Šiaulių apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos viršininko pareigų, kai darbovietė gavo įsiteisėjusį Panevėžio apygardos teismo nuosprendį.

Gavus teismo verdiktą, įvertinta, kad baudžiamąjį nusižengimą padaręs E. Vaineikis neatitinka nepriekaištingos reputacijos reikalavimų ir dėl to negali toliau eiti valstybės tarnautojo pareigų.

Valstybės tarnybos įstatymas numato, kad asmuo negali būti laikomas nepriekaištingos reputacijos ir eiti valstybės tarnautojo pareigas, jeigu jis įstatymų nustatyta tvarka pripažintas kaltu dėl baudžiamojo nusižengimo valstybės tarnybai ir viešiesiems interesams ar korupcinio pobūdžio baudžiamojo nusižengimo padarymo.

Kelmės apylinkės teismas E. Vaineikį pripažino kaltu dėl bandymo papirkti ir piktnaudžiavimo. Apskundus minėtą sprendimą, Panevėžio apygardos teismas iš dalies patenkino E. Vaineikio apeliaciją ir panaikino kaltinimus piktnaudžiavimu, bet pripažino jį kaltu dėl bandymo papirkti prokurorą.

E. Vaineikis buvo sulaikytas 2011 metų lapkričio 9 dieną darbo vietoje ir netrukus nušalintas nuo pareigų. Prokurorai tvirtino, kad mokesčių inspekcijos vadovas bandė papirkti vienos bendrovės bylą tiriantį prokurorą Ernestą Armalą – jam į kabinetą atnešė 100 litų kainuojantį butelį konjako ir 14 litų vertės raudonųjų ikrų skardinę.

Prokuroras E. Armalas teismui pasakojo, kad E. Vaineikis buvo atėjęs į jo kabinetą, prieš tai jam paskambinęs telefonu. Liudytojo teigimu, svečias įteikė popierinį paketą. Kai prokuroras pareiškė, jog negeria alkoholio, Mokesčių inspekcijos vadovas numojo ranka ir išėjo. Prokuroras teigė netrukus po įvykio surašęs tarnybinį pranešimą apie įvykį ir jį pateikęs Šiaulių apygardos vyriausiajam prokurorui.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi