Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.08 13:45

Maltiečiai surinko 620 tūkst. Lt ir galės globoti daugiau senolių

LRT.lt 2015.09.08 13:45

Kartu su gražiausiomis metų šventėmis baigėsi ir aštuntus metus vykstanti labdaros akcija „Maltiečių sriuba“. Jos metu vargstantiems seneliams buvo paaukota 620 953 Lt, teigiama pranešime spaudai.

Kartu su gražiausiomis metų šventėmis baigėsi ir aštuntus metus vykstanti labdaros akcija „Maltiečių sriuba“. Jos metu vargstantiems seneliams buvo paaukota 620 953 Lt, teigiama pranešime spaudai.

Už šias lėšas Maltos ordino pagalbos tarnybos (MOPT) savanoriai, galės ne tik pamaitinti vargingai gyvenančius senolius, bet ir aprūpinti juos reikalingais medikamentais, skirti daugiau dėmesio.

Šiais metais suaukota suma gerokai didesnė nei pernykštė, tad tikėtina, kad bus galima globoti ir daugiau senelių. Kam bus leidžiami suaukoti pinigai, bus galima matyti visus metus, akcijos interneto svetainėje www.maltieciusriuba.lt.

„Norime labai nuoširdžiai padėkoti visiems aukojusiems. Tik jų – neabejingų senolių problemoms žmonių – dėka galėsime ir toliau globoti vargstančius Lietuvos senjorus“, – sako Romas Abunevičius, MOPT, kuri įkurta 1991 m. ir dabar vienija daugiau kaip 1000 savanorių, prezidentas.

Akcija prasidėjo dar rugsėjį, specialiais siužetais per LRT televiziją apie vargstančius Lietuvos senelius. Renginių maratonui startą davė rėmėjų išlaidomis organizuotas tiesioginis koncertas. Iš viso jo metu buvo paaukota 291 770 litų, o susumavus ir iki koncerto trumpaisiais numeriais suaukotas lėšas, bendra aukų suma perkopė pusę milijono litų.

Akcijos „Maltiečių sriuba“ renginiai apėmė visą Lietuvą ir vyko net 23-juose skirtinguose šalies miestuose.

Pasak R. Abunevičiaus, renginiais ypač išsiskyrė Klaipėda, kuriai atiteko „Gerosios žvaigždės“ miesto titulas.  Dalyvių gausa pasižymėjo Vilniaus renginys.

Nors labdaros akcija oficialiai baigėsi, visi norintys paaukoti vargstantiems seneliams tai gali padaryti pervesdami norimą sumą akcijos interneto svetainėje www.maltieciusriuba.lt arba www.aukok.lt.

Maltiečiai projektą „Maistas ant ratų“ vykdo jau 20 metų. Už paaukotus pinigus Maltos ordino pagalbos tarnybos savanoriai 2013 m. visoje Lietuvoje globojo daugiau nei 1200 senelių, 300-ams jų kasdien vežamas karštas maistas, kuris dažnai būna vienintelis per visą dieną. Vien per 2013 m. išdalinta daugiau kaip 50 tūkst. porcijų sriubos skurstantiems ir vienišiems senoliams, o maltiečiai nuvažiavo apie 40 tūkst. km – tai prilygsta kelionei aplink Žemės rutulį, teigiama pranešime spaudai.

Tiek suaukotas lėšas, tiek išlaidas prižiūri audito kompanija „Grand Thorton Rimess“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi