Lietuvoje

2015.02.12 21:38

Z. Vaigauskas: VRK gali pripažinti 5 tūkst. neįskaitytų parašų dėl referendumo

BNS 2015.02.12 21:38

Po tikslinimų su gyventojų registru apie 5 tūkst. parašų dėl referendumo gali būti pripažinti tinkamais, sako Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininkas Zenonas Vaigauskas.

Po tikslinimų su gyventojų registru apie 5 tūkst. parašų dėl referendumo gali būti pripažinti tinkamais, sako Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininkas Zenonas Vaigauskas.

Tai jis po susitikimo su Seimo pirmininke „darbiete“ Loreta Graužiniene antradienį patvirtino žurnalistams.

Z. Vaigauskas sakė, kad su parlamento vadove aptarta ir referendumo dėl žemės pardavimo draudimo užsieniečiams iniciatyva.

Kaip pažymėjo Z. Vaigauskas, dėl minėtų 5 tūkst. parašų tinkamumo sprendimą dar turės priimti VRK.

„5254 įrašus, po duomenų sutikslinimo su gyventojų registru, kadangi tų asmenų nurodyto asmens dokumento numeris atitinka gimimo datą, vardą, mes pripažįstam, kad esminių trūkumų nėra, ir tuos įrašus vertėtų pripažinti. Komisijos sprendimo formalaus nėra, bet darbo grupė linkusi manyt, kad tuos 5 tūkst. pripažint“, – sakė Z.Vaigauskas.

Iniciatoriai pirmadienį pradėjo šalinti surinktų parašų trūkumus, kuriuos VRK įvertino kaip neesminius. Patikrinusi iniciatyvinės grupės surinktus parašus, VRK dalį jų pripažino netinkamais, o dalį leido patikslinti nuo sausio 6 iki sausio 21 dienos.

VRK leido taisyti 9,5 tūkst. parašų, o iš jų tinkamais pripažinti turi būti ne mažiau kaip 7,8 tūkstančio. Pirmadienį buvo pradėti tikslinti trūkumai lyginant parašus su gyventojų registro duomenimis.

Norėdami pašalinti likusius trūkumus, iniciatoriai turės lankyti parašų lape nurodytus žmones.

Referendumo iniciatorių surinktus parašus patikrinusi VRK nustatė, kad atitinkančių reikalavimus parašų yra 292 tūkst. 200, t.y. beveik 8 tūkst. mažiau, nei reikia norint surengti referendumą.

Jei būtų pašalinti visi neesminiais laikomi trūkumai, parašų skaičius gali pasiekti ir viršyti įstatymo reikalaujamą 300 tūkst. parašų ribą.

Iniciatyvinė grupė siūlo surengti privalomąjį referendumą dėl trijų Konstitucijos straipsnių keitimo – sumažinti reikalavimus referendumui surengti ir uždrausti žemės pardavimą užsieniečiams bei juridiniams asmenims. Siekiama pagrindiniame šalies įstatyme įtvirtinti, kad referendumą būtų galima surengti surinkus ne mažiau kaip 100 tūkst. rinkimų teisę turinčių piliečių parašų.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.