Lietuvoje

2014.01.06 18:19

Teismui nepavyksta priimti sprendimo E. Karaliaus apeliacinėje byloje

Giedrius Vitkauskas, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2014.01.06 18:19

Teismui nepavyksta priimti sprendimo neteisėtu praturtėjimu kaltinamo Edgaro Karaliaus apeliacinėje byloje. Vyriškis teismui pateikė dokumentus, kuriais bando įrodyti, kad dalį pinigų prabangiam namui pirkti jam davė seneliai ir prašo jį išteisinti.

Teismui nepavyksta priimti sprendimo neteisėtu praturtėjimu kaltinamo Edgaro Karaliaus apeliacinėje byloje. Vyriškis teismui pateikė dokumentus, kuriais bando įrodyti, kad dalį pinigų prabangiam namui pirkti jam davė seneliai ir prašo jį išteisinti.

Antrus metus dėl neteisėto praturtėjimo teisiamas E. Karalius ėmėsi naujos taktikos. Vyras teismui bando įrodyti, kad dalį pinigų – beveik 400 tūkst. litų – prabangiam namui pirkti davė seneliai.     

Esą pastarieji 2005–2006 metais už 200 tūkst. litų pardavė namą Lazdijuose, dar 180 tūkst. litų gavo už butą Druskininkuose, o jis pats už 7 tūkst. pardavė automobilį.

„Turėjau teisėtas pajamas, teisėtus šaltinius, kaip Baudžiamasis kodeksas leidžia, kas yra teisėtos pajamos, tie dokumentai tą ir pagrindžia“, – sako nuteistasis E. Karalius.

„Šito sandorio lėšos galėjo būti naudojamos ne vien tik sudaryti šitos bylos sandorį, bet ir kitur. Nėra jokių duomenų, kokie konkrečiai pinigai buvo perduoti. Kitas dalykas – tai nėra parduotas nuteistojo turtas“, – teigia prokuroras Gintaras Jasaitis.

E. Karaliaus turtais prokurorai susidomėjo tirdami jo tėvo – Viliaus Karaliaus – nusikaltimus. Pareigūnams kilo įtarimų, kad sūnui praturtėti padėjo už milijoninę kontrabandą antrą kartą teisiamas tėvas.

Advokato padėjėju šiuo metu dirbantis E. Karalius namą sostinės Valakampių rajone dar 2007-aisiais už 6 milijonus litų pirko iš tuomečio Alytaus mero Česlovo Daugėlos, dabar teisiamo korupcijos byloje. Pastarasis tikino, kad visų pinigų iš E. Karaliaus taip ir negavo.         

E. Karalius bando įrodyti, kad Vilniaus miesto apylinkės teismas jį nuteisė nepagrįstai. Esą sprendimas skirti baudą ir konfiskuoti turto už beveik 1 mln. 700 tūkst. litų – neteisėtas. E. Karalius apygardos teismo prašo jį išteisinti, nes įstatymas dėl neteisėtai įgyto turto įsigaliojo tik 2010-ųjų pabaigoje.

„Aš turtą įgijau 2006–2007 m., įstatymas įsigaliojo 2010 m. gruodį ir nebuvo jokios atsakomybės už tokius veiksmus. Kas tas neteisėtas praturtėjimas? Labai populiaru, gražiai skamba, bet teisinis turinys yra neaiškus“, – tikina E. Karalius.

Generalinė prokuratūra įsitikinusi, kad E. Karalius neteisėtai praturtėjo mažiausiai 7 mln. litų. Esą tuo metu 2 tūkst. litų per mėnesį uždirbdavęs vyras be namo Svajonių gatvėje už 700 tūkst. litų įsigijo patalpas sostinės centre, taip pat automobilį už 50 tūkst. litų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt