Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Dėl itin šiltos žiemos pražydo pavasariniai augalai

Asta Kažukauskienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.09.08 13:45

Klaipėdos universiteto botanikos sode pražydo augalai, paprastai žiedus skleidžiantys pavasarį ar net vasarą. Tokios anomalijos, anot mokslininkų, augalijai nežada nieko gero.

Klaipėdos universiteto botanikos sode pražydo augalai, paprastai žiedus skleidžiantys pavasarį ar net vasarą. Tokios anomalijos, anot mokslininkų, augalijai nežada nieko gero.

Žiedus botanikos sode pastarosiomis dienomis skleidžia saulutės, eleborai, flioksai, paprastai vasarą pražystančios medetkos, čiobreliai, viržiai. Tarp spygliuočių driekiasi ištisi tiltai grybų.

Augalai metų laikuose pasiklydo dėl itin šiltos, besniegės žiemos. Tokią šiltą žiemą neiššąla kenkėjai, vėliau galintys pridaryti nemažai žalos.

„Tai pajusime pavasarį ar vasarą, kai bus apgraužti lapai, žiedai, nebus kokybiškas sėklynas, o toks augalas bus nusilpęs. Tai pat galvoju, kad gali dalis tų kenkėjų plisti iš pietinių, šiltesnių kraštų į mūsų pusę ir tų kenkėjų tik daugės“, – tikina Klaipėdos universiteto Botanikos sodo direktorė Ona Rūta Žadeikienė.

Sinoptikai artimiausiomis dienomis šaltuko nežada. Pasak botanikos sodo darbuotojų, jei šaltų pamažu – augalai tiek nenukentėtų, tačiau jei stiprus šaltis spustelėtų staiga, žiedais apsipylę augalai greičiausiai žūtų.

Populiariausi

Saulius Skvernelis

Lietuvoje

2020.07.08 14:28

Premjeras paaiškino, kodėl prakalbo apie kaukių grąžinimą: matome, kitur antros bangos kilimas yra žaibiškas Skvernelis: atvežtiniai atvejai kelia didžiausią riziką; atnaujinta 14.48

5
Vilniaus oro uostas

Lietuvoje

2020.07.08 17:21

Atvykusiems iš dar 7 šalių bus privaloma izoliacija: tarp valstybių – ir lietuvių mėgstama Bulgarija „Tez Tour“ stabdo keliones į Bulgariją; atnaujinta 19.25

Diskusija „Žaidimai smėlio dėžėje – kokioje aplinkoje norime gyventi?“

Lietuvoje

2020.07.08 20:06

Partizano Jakavonio-Tigro dukra: linksmintis Lukiškių aikštėje galima, bet yra ribos, kurių peržengti nevalia Šimašius: kodėl turime nesidžiaugti laisvės kovotojų pergale?

32