Lietuvoje

2012.08.09 09:37

Sulaikytas įtariamasis mergaitės pagrobimu (atnaujinta)

Loreta Mačiulienė, LRT Televizijos laida „Šiandien“2012.08.09 09:37

Kauno pareigūnai surado mergaitę, kurią iš vaikų darželio teritorijos vakar išsivedė nepažįstamas vyras. Mažametę išsivedęs vyras – sulaikytas. Už mažamečio pagrobimą numatytas areštas arba laisvės atėmimas iki aštuonerių metų.  

Kauno pareigūnai surado mergaitę, kurią iš vaikų darželio teritorijos vakar išsivedė nepažįstamas vyras. Mažametę išsivedęs vyras – sulaikytas. Už  mažamečio pagrobimą numatytas areštas arba laisvės atėmimas iki aštuonerių metų.

Pareigūnai sako, kad taip pat bus sprendžiamas klausimas dėl vaikų darželio darbuotojos, atidavusios vaiką nežinomam asmeniui, atsakomybės. Švietimo ir mokslo ministerija raginama sugriežtinti vaikų atsiėmimo iš darželių tvarką.

Nors po patirto streso penkiametė suirzusi, tačiau, pasak artimųjų, jaučiasi neblogai – didesnių sužalojimų sako nepastebėję. Naktį vaiką apžiūrėję medikai ir teismo medicinos ekspertai išvadas pateiks vėliau.

„Paryčiais parsivežėm, nemiegoję, pavargę visi. Mergaitė laikosi normaliai, tik suirzus tokia“, – pasakojo mergaitės patėvis.

Apie viename iš Vilijampolės daugiabučių esančią mergaitę policijai prieš pat vidurnaktį pranešė gyventoja. Pareigūnai nedelsdami nuvyko ir rado ieškomą mažametę.

70-metis įtariamasis sulaikytas vėliau gatvėje ir uždarytas į areštinę. Pirminiais duomenimis, į policijos akiratį jis dar nebuvo patekęs.

„Ieškota buvo visur – ir rūsiuose, ir apleistuose sandėliuose, pareigūnai kalbėjo su prekybos centrų darbuotojais, apklausė begalę Vilijampolės ir Šilainių mikrorajonų gyventojų, ekipažai tikrino gatves, upės prieigas. Proveržis įvyko tuomet, kai paskambino moteris ir pranešė apie galimai viename iš Vilijampolės daugiabučių esančią mergaitę“, – sakė Kauno apskrities policijos Ryšių su visuomene poskyrio viršininkė Simona Banėnienė.

Artimiausiu metu prokurorai spręs dėl kardomosios priemonės sulaikytajam. Už svetimo mažamečio vaiko pagrobimą numatytas laisvės atėmimas iki aštuonerių metų. Pareigūnai sako spręsiantys ir dėl vaikų darželio darbuotojos, atidavusios vaiką nežinomam asmeniui, atsakomybės.

Pasak darželio vadovų, šiandien jie dirba įprastai.

„Dėl auklėtojos darbo spręsim tiktai tada, kada bus policijos tyrimas atliktas, išaiškės visos detalės ir faktai“, – teigė vaikų darželio-lopšelio „Židinėlis“ direktoriaus pavaduotoja Rita Urbonavičiūtė.

Panašų į mergaitę išsivedusį vyrą liudininkai prie darželio yra pastebėję ir anksčiau. Kauno policijos vadovas savivaldybės prašo griežtinti vaikų paėmimo iš darželio taisykles. Tėveliai raginami savo mažiesiems priminti, kad šie niekur su svetimais žmonėmis neitų.

Griežtinti tvarką ikimokyklinio ugdymo įstaigose taip pat prašoma Švietimo ir mokslo ministerijos. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt