Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.08 13:45

Aplinkosaugininkai per metus su brakonieriais susidūrė 3400 kartų

LRT.lt 2015.09.08 13:45

Pernai įvyko per 3,4 tūkst. aplinkosaugininkų akistatų su brakonieriais. Jiems skirta per 446 tūkst. Lt administracinių baudų, iš kurių per 208 tūkst. Lt jau išieškota, praneša Aplinkos ministerija.

Pernai įvyko per 3,4 tūkst. aplinkosaugininkų akistatų su brakonieriais. Jiems skirta per 446 tūkst. Lt administracinių baudų, iš kurių per 208 tūkst. Lt jau išieškota, praneša Aplinkos ministerija.

Per tris praėjusiųjų metų ketvirčius pateiktų civilinių ieškinių už gyvūnijos ištekliams padarytą žalą suma siekia daugiau kaip 810 tūkst. Lt.

Brakonieriai aplinkosaugininkams įkliuvo reidų metu, apie juos pranešė neabejingi piliečiai, kai kuriuos brakonierius išdavė patiklumas realizuojant neteisėtą laimikį.

Nuo praėjusių metų sausio vidurio įsigaliojo padidinti įkainiai dėl padarytos žalos medžiojamajai faunai, o nuo vasario 1 d. – žuvų ištekliams.

Didžiausią, 103 170 Lt, žalą gamtai padarė brakonierius, gaudykle žvejojęs migruojančius ungurius. Jis neteisėtai sugavo 95 ungurius. Šis Švenčionių r. gyventojas už įvairius žvejybos taisyklių pažeidimus įkliuvo jau penktą kartą.

Gamtos išteklius neteisėtai naudojo ir žvejai verslininkai, pavtyzdžiui, Kuršių mariose.

Ministras: mažėja šiurkščių pažeidimų

„Griežta kontrolė ir padidinti įkainiai dėl padarytos žalos gamtai buvo veiksminga – pasiekėme, kad šiurkščių žvejybos pažeidimų – brakonieriavimo – naudojant tinklus, žeberklus sumažėjo net 3 kartus. Pastebimai, net 20 proc., sumažėjo ir šiurkščių medžioklės pažeidimų“, – pranešime spaudai cituojamas Aplinkos ministras Valentinas Mazuronis.

Ministerija teigia, kad žvejybos ir medžioklės taisyklių nepaisantys brakonieriai neteko per 1600 pažeidimo padarymo įrankių. Tarp jų – daugiau kaip 580 tinklinių žvejybos priemonių, beveik 100 vandens transporto priemonių, daugiau kaip 150 draudžiamų medžioklės įrankių, per 15 šautuvų.

2013 m. įplaukos į Aplinkos apsaugos rėmimo programą už mėgėjiškos žūklės leidimų įsigijimą išaugo iki 5,7 mln. Lt (2012 m. buvo 2,6 mln. Lt). Šios lėšos naudojamos tik tiesiogiai su žuvų išteklių apsauga susijusioms priemonėms – vandens telkinių įžuvinimui, žuvų išteklių apsaugai ir moksliniams tyrimams.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi