Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Įteikti „Globalios Lietuvos“ apdovanojimai

Prezidentūroje šventiniame „Globalios Lietuvos“ apdovanojimų renginyje pagerbtos iškiliausios užsienyje gyvenančios ir Lietuvai versle, moksle ir mene nusipelniusios asmenybės.

Prezidentūroje šventiniame „Globalios Lietuvos“ apdovanojimų renginyje pagerbtos iškiliausios užsienyje gyvenančios ir Lietuvai versle, moksle ir mene nusipelniusios asmenybės.

Apdovanojimai įteikti už Lietuvos eksporto skatinimą, investicijų pritraukimą, tarptautinių naujovių diegimą, jaunimo lyderystės skatinimą, patirties sklaidą, šalies vardo garsinimą bei viso gyvenimo nuopelnus.

„Būtent jūsų darbai kuria tą įvaizdį, kurio mes visi norime, tai yra veržlios, modernios ir stiprios šalies įvaizdį. [Šie darbai] įkvepia mus visus tikėti savo šalimi ir stengtis dėl jos ateities“, – sakė prezidentė Dalia Grybauskaitė.

„Daugelis jūsų jau grįžo į Lietuvą, jau kuriate ir praturtinate Lietuvą. [...] Tikimės, kad šių sėkmės istorijų tik daugės“, – sakė „Global Lithuanian Leaders“ vadovė Kotryna Stankutė-Jaščemskienė.

Pirmasis už viso gyvenimo pasiekimus, sunkų darbą Lietuvai pagerbtas kardinolas Audrys Juozas Bačkis.

Už aktyvų Lietuvos eksporto skatinimą ir lietuviškų produktų reklamą JAV, skulptoriaus Stasio Žirgulio skulptūrėlę atsiėmė Angelė Kavakienė. Verslininkės įmonė pirmoji Amerikos rinkai pristatė lietuviškus maisto produktus, kurie buvo pažymėti lietuviškos produkcijos ženklu.

„Reikia drąsos ir pastangų. Ir nereikia prisidėti tik maisto produktais – Lietuva turi ką pasiūlyti“, – sakė A. Kavakienė.

Už investicijų pritraukimą ir Lietuvos įvaizdžio tarp investuotojų gerinimą įvertinta amerikietė Cynthia Pasky. Verslininkė prisidėjo prie tokių užsienio kompanijų kaip „Barclays“, „Western Union“ atėjimo į Lietuvą.

„Lietuvoje lankiausi 1993 metais. Manau, kad nesunku pamiršti ką pasiekėme, kur šalis buvo tais metais. Daug pasiekta, tačiau reikia reformuoti Darbo teisę“, – kalbėjo C. Pasky.

Už tarptautinių naujovių diegimą apdovanojimą atsiėmė trys broliai – Augustinas, Kristijonas ir Dominykas Vizbarai. Jų įkurtoje laboratorijoje kuriamos lazerių technologijos jau sulaukė klientų iš šimtų pasaulio bendrovių.

„Pasaulio lietuviu“ už pergales tarptautiniuose muzikos konkursuose tapo akordeonininkas Martynas Levickis, šiuo metu gyvenantis Didžiojoje Britanijoje. Jį išrinko delfi.lt skaitytojai.

„Lietuvos draugo“ kategorijoje už mūsų šalies vardo garsinimą filmais apie rezistencinių kovų istoriją laureatu tapo Jonas Ohmanas. Švedas į gimtąją kalbą išvertė ir ne vieną lietuvišką knygą.         

„Jaunas, bet profesinėje srityje pasiekęs daug“ – tai dar viena „Globalaus jaunojo talento“ nominacija. Laureate tapo Europos, pasaulio ir olimpinių žaidynių medalininkė Rūta Meilutytė. 

Už patirties sklaidą, Lietuvos medikų praktiką Izraelyje, pagalbą sergantiems vaikams iš Lietuvos, apdovanotas Izraelio gydytojas Josephas Pressas.

Už jaunimo lyderystės viešajame sektoriuje skatinimą pagerbta „Verslios Lietuvos“ direktorė Milda Dargužaitė. Jos inicijuotas paramos projektas „Kurk Lietuvai“ po pasaulį išsibarsčiusiam jaunimui suteikia galimybę grįžti ir sėkmingai dirbti namuose.

Klaipėdoje demontuojamas sovietinis memorialas
Klaipėdos ritmas 35