Lietuvoje

2014.01.03 01:27

Gydytojai receptus galės išrašyti pusmečiui

LRT.lt 2014.01.03 01:27

Sveikatos apsaugos ministras Vytenis Povilas Andriukaitis ketvirtadienį pasirašė įsakymą, kuriuo keičiama receptų rašymo tvarka.

Sveikatos apsaugos ministras Vytenis Povilas Andriukaitis ketvirtadienį pasirašė įsakymą, kuriuo keičiama receptų rašymo tvarka.

Dabar asmenims, sergantiems lėtinėmis ligomis, gydantys gydytojai galės išrašyti kompensuojamuosius vaistus ir medicinos pagalbos priemones iki 6 mėn. laikotarpiui, praneša ministerija.

Taip siekiama mažinti pacientų eiles prie gydytojų kabinetų.

Pakeistoje tvarkoje numatyta, kad gydytojas, įvertinęs paciento būklę ir atsižvelgdamas į jo pageidavimą, 6 mėn. gydymo kursui reikalingus vaistus galės išrašyti vieno apsilankymo metu keliuose receptų blankuose.

„Nuo šiol lėtine liga sergančiam pacientui nebereikės kas mėnesį ar du lankytis pas savo gydytoją vien tik dėl recepto išrašymo. Gydytojai, atsižvelgdami į paciento būklę ir norus, galės išrašyti receptus pusmečiui, o pacientas galės įsigyti reikiamus kompensuojamuosius vaistus ar medicinos pagalbos priemones kas mėnesį, du ar kas tris mėnesius.

Tačiau kaip gydytojas noriu paprašyti visų gyventojų pernelyg neįsidrąsinti, atidžiai sekti savo sveikatą ir į gydytojus kreiptis laiku“, – įspėjo ministras.