Naujienų srautas

Lietuvoje2014.01.03 01:31

Prokuroras Aukščiausiajam Teismui apskundė Airijos piliečio išteisinimą terorizmo byloje

BNS 2014.01.03 01:31

Lietuvos generalinė prokuratūra Aukščiausiajam Teismui apskundė išteisinamąjį nuosprendį Airijos piliečiui, kuris buvo kaltinamas rengimusi tiekti ginklus iš Lietuvos sukarintai grupuotei „Tikroji Airijos respublikonų armija“.

Lietuvos generalinė prokuratūra Aukščiausiajam Teismui apskundė išteisinamąjį nuosprendį Airijos piliečiui, kuris buvo kaltinamas rengimusi tiekti ginklus iš Lietuvos sukarintai grupuotei „Tikroji Airijos respublikonų armija“.

Kasacinis skundas 41 metų Michaelo Campbello byloje pateiktas 2013 metų gruodžio 31 dieną, BNS ketvirtadienį pranešė prokuratūros atstovė spaudai Rita Stundienė.

Pasak jos, dėl galimai padarytų esminių Baudžiamojo proceso kodekso pažeidimų prašoma panaikinti Lietuvos apeliacinio teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjų kolegijos nuosprendį ir perduoti baudžiamąją bylą iš naujo nagrinėti apeliacine tvarka.

Lietuvos apeliacinis teismas spalio mėnesį išteisino ir teismo salėje paleido M. Campbellą, kuris pirmosios instancijos teismo buvo nuteistas 12 metų laisvės atėmimo bausme.

Jo advokatė Ingrida Botyrienė BNS ketvirtadienį sakė, kad netrukus po nuosprendžio vyras išvyko į Airiją, kur dabar ir gyvena. Ji abejojo, ar pats M. Campbellas vyktų į Lietuvą dalyvauti Aukščiausiojo Teismo posėdžiuose.

Advokatės teigimu, sėkmingai pasibaigus kasacinei instancijai, ketinama kreiptis dėl žalos atlyginimo už neteisėtą kalinimą.

Apeliacinis teismas spalį pareiškė, kad Jungtinės Karalystės ir Lietuvos institucijos nepateikė duomenų, kurie paneigtų gynybos argumentus, jog kaltinamasis veikė išprovokuotas žvalgybos agentų.

Teismas taip pat nurodė, kad išsamiai bylą ištirti trukdė britų ir airių institucijos, kurios atsisakė apklausti kitus įtariamuosius byloje.

Apeliacinio teismo nuosprendis įsiteisėja iškart, nepaisant proceso Aukščiausiajame Teisme. M. Campbellas po teismo posėdžio sakė ketinąs kuo greičiau vykti į Airiją, kur gyvena jo šeima.

Prokuroras Gedgaudas Norkūnas po teismo posėdžio sakė nesutinkantis, esą airis buvo išprovokuotas daryti nusikalstamas veikas.

Airijos pilietis 2011 metais Vilniaus apygardos teismo nuteistas dėl kelių skirtingų nusikaltimų – paramos teroristinei grupei, neteisėto ginklų laikymo ir pasikėsinimo tiekti kontrabandą.

M. Campbellas Vilniuje suimtas 2008 metų sausį, kai įsigijo ginkluotę iš ginklų prekeiviu apsimetusio slapto agento.

Viename teismo posėdyje prokuroras yra citavęs įslaptintus liudytojus, kurie sakė, kad M. Campbellas domėjosi, kiek reikėtų sprogmenų susprogdinti vyriausybinį automobilį ir aiškino, kad ginklus ketina panaudoti prieš žmones.

„Tikroji Airijos respublikonų armija“ priešinasi britų valdymui Šiaurės Airijoje ir nepritaria pasiektiems taikos susitarimams. Europos Taryba šią grupuotę laiko teroristine organizacija.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi