Lietuvoje

2013.12.31 16:08

Ukmergės opozicijai nepavyko atstatydinti rajono mero

BNS2013.12.31 16:08

Ukmergės rajono savivaldybės opozicijai antradienį nepavyko atstatydinti savivaldybės mero Vydo Paknio.

Ukmergės rajono savivaldybės opozicijai antradienį nepavyko atstatydinti savivaldybės mero Vydo Paknio.

Atstatydinimui pritrūko vieno balso: iš 25 tarybos narių už mero atstatydinimą balsavo 12.

Likę 13 tarybos narių apskritai atsisakė dalyvauti balsavime: išreiškę nepritarimą interpeliacijai, apie nedalyvavimą paskelbė Nepriklausomos, Darbo partijos, Tėvynės sąjungo -Lietuvos krikščionių demokratų ir Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijų nariai.

Prieš keletą savaičių nepasitikėjimą jokiai partijai nepriklausančiam V. Pakniui pareiškė 11 tarybos narių. Valstiečiai, liberalai ir Jungtinės frakcijos nariai kaltina merą vilkinant svarbius sprendimus, iškraipant faktus, užsiimant demagogija.

Kaip BNS pirmadienį sakė Valstiečių liaudininkų frakcijos narė Elena Mirinavičienė, formaliai yra 11 interpeliaciją pasirašusių tarybos narių.

Pagal Vietos savivaldos įstatymą, meras atstatydinamas, jeigu ne mažiau kaip trečdalis visų savivaldybės tarybos narių pareiškia nepasitikėjimą juo, o per savivaldybės tarybos posėdį už tai balsuoja ne mažiau kaip pusės visų tarybos narių.

Ukmergės rajono savivaldybės tarybą sudaro 25 politikai, tad norint atstatydinti merą už tai turi balsuoti ne mažiau kaip 13 tarybos narių.

V. Paknys Ukmergės rajono savivaldybės mero pareigas eina nuo šių metų gegužės. Tuomet jis pakeitė iš šių pareigų atleistą valstiečių liaudininkų atstovą Algirdą Kopūstą. Pastarasis atleistas 14 balsų dauguma iš 25, o V. Paknys pats išrinktas pritarus 15 rajono politikų.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Paieškos rezultatai

20180218

Įkelk naujieną

Nuotraukos
Nuotraukos
Kelkite nuotraukas tiesiai iš kompiuterio arba spauskite pridėti nuotrauką/as
Nuorodos į audiovizualinę informaciją
Autorius