Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Susijungti planuoja 5 Kauno universitetai

BNS 2015.09.08 13:45

Penki Kauno universitetai svarsto galimybę susijungti ir taip atkurti istorinį Lietuvos universitetą, kuris šiame mieste veikė tarpukariu.

Penki Kauno universitetai svarsto galimybę susijungti ir taip atkurti istorinį Lietuvos universitetą, kuris šiame mieste veikė tarpukariu.

Susijungti žada Aleksandro Stulginskio, Kauno technologijos, Lietuvos sporto, Lietuvos sveikatos mokslų ir Vytauto Didžiojo universitetai.

Jų visų rektoriai antradienį pasirašė ketinimo protokolą, kuriame sutarė dėl siekio iki 2022 metų atkurti istorinį Lietuvos universitetą, įsteigtą 1922-aisiais.

Pagal dokumentą, rektoriai turi kreiptis į savo vadovaujamų universitetų tarybas ir senatus, kad šie suteiktų įgaliojimus pradėti reorganizavimą.

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto rektoriaus Remigijaus Žaliūno teigimu, kol tarybos ir senatai leidimų nedavė, apie reorganizavimą kalbėti dar anksti. Tikimasi daugiau apie tai pranešti per mėnesį.

„Tai būtų siekis atstatyti istorinį Lietuvos universitetą Kaune. Yra ketinimas, siekis, ir per artimiausią laikotarpį įvertinsime, ar tas siekis tik tuo ir liks, ar bus įgyvendintas realybėje“, – BNS antradienį sakė jis.

„Kol kas tų leidimų nesame gavę visi, išskyrus mūsų universitetą. Šiame etape nekomentuojame, dėl ko, kokiais tikslais, kokiu būdu tai darysime“, – teigė R.Žaliūnas.

Lietuvos universitetas Kaune įkurtas 1922 metais. 1930 metais, visoje Lietuvoje iškilmingai minint neįvykusio Vytauto karūnavimo metines, universitetui suteiktas Vytauto Didžiojo vardas. Okupacinė sovietų valdžia universitetą uždarė 1950 metais, jis vėl atkurtas 1989 metais.

Pasak R.Žaliūno, Lietuvos universitetas – visų penkių Kauno universitetų šaknys.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.