Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.08 13:45

Lietuvai – partnerių iš Europos sveikinimai su sėkmingu pirmininkavimu ES

BNS 2015.09.08 13:45

Lietuvai antradienį baigiant pirmininkavimą Europos Sąjungai (ES), partneriai Europoje socialiniuose tinkluose sveikina šalį su sėkmingai atliktu darbu.

Lietuvai antradienį baigiant pirmininkavimą Europos Sąjungai (ES), partneriai Europoje socialiniuose tinkluose sveikina šalį su sėkmingai atliktu darbu.

Švedijos užsienio reikalų ministras Carlas Bildtas teigė, kad antrąjį 2013-ųjų pusmetį Vilniuje vykę susitikimai nebus užmiršti.

„Šiandien sakome ačiū už gerą ir įkvepiantį Lietuvos pirmininkavimą per paskutinius šešis mėnesius. Vilniaus susitikimai bus prisimenami“, – tinkle „Twitter“ parašė ministras.

„Sveikinimai Lietuvos draugams baigiant sėkmingą pirmininkavimą ES Tarybai. Puikiai padirbėta!“, – pridūrė Lenkijos užsienio reikalų viceministrė Henryka Moscicka-Dendys.

Pirmininkavimą ES Tarybai nuo sausio 1 dienos perimanti Graikija „Twitter“ tinkle padėkojo Lietuvos prezidentei Daliai Grybauskaitei ir užsienio reikalų ministrui Linui Linkevičiui už „produktyvų ir puikiai organizuotą pirmininkavimą“.

Nuo liepos 1 dienos šešis mėnesius Lietuva buvo atsakinga už ES Tarybos, į kurią renkasi visų šalių atstovai, veiklą, atstovavo šiai institucijai derybose su Europos Komisija ir Europos Parlamentu bei pristatė ES poziciją santykiuose su trečiosiomis šalimis ir tarptautinėmis organizacijomis.

Pirmininkaudama ES Tarybai, Lietuva pasiekė sutarimą dėl 2014–2020 metų 960 mlrd. eurų ES biudžeto ir vienos esminių Bankų sąjungos dalių – bendro pertvarkymo mechanizmo.

Tačiau pirmininkavimo metu būta ir didžiulio nusivylimo, kai svarbiausiame tarptautiniame pirmininkavimo renginyje – Vilniaus Rytų partnerystės viršūnių susitikime – Ukrainos prezidentas Viktoras Janukovyčius atsisakė pasirašyti asociacijos ir laisvos prekybos sutartį su ES, pasirinkdamas glaudesnius santykius su Rusija.

Jei ES daugiau nesiplės, antrą kartą ES Tarybai pirmininkauti Lietuva galėtų 2027 metais.

Dauguma darbo grupių posėdžių, kuriems vadovavo lietuviai, vyko Briuselyje, tačiau beveik 300 pirmininkavimo renginių įvyko Lietuvoje, 22 iš jų – aukščiausio lygio susitikimai. Šalyje vykusiuose pirmininkavimo renginiuose sulaukta apie 45 tūkst. svečių iš Lietuvos ir užsienio.

Į pirmininkavimo renginius Lietuvoje atvyko ir įtakingi užsienio politikai – Vokietijos kanclere Angela Merkel, Didžiosios Britanijos premjeras Davidas Cameronas, Prancūzijos prezidentas Francois Hollande`as, JAV valstybės sekretorius Johnas Kerry.

Vilniuje viešėjo ir svarbiausių ES institucijų vadovai – Europos Komisijos pirmininkas Jose Manuelis Barroso, Europos Sąjungos prezidentas Hermanas Van Rompuy, Europos Parlamento pirmininkas Martinas Schulzas, ES vyriausioji įgaliotinė užsienio reikalams ir saugumo politikai Catherine Ashton, taip pat NATO generalinis sekretorius Andersas Foghas Rasmussenas.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi