Lietuvoje

2013.12.31 13:33

Jubiliejinis labdaros telemaratonas „Ištiesk gerumui ranką“ kvies padėti negalią turintiems vaikams

2013.12.31 13:33

Iškart po didžiųjų metų švenčių, sausio 5 dieną, sekmadienį, LRT televizijos eteryje šurmuliuos spalvingas paramos koncertas, kurio metu ryškiausios Lietuvos žvaigždės ragins atsigręžti į silpniausius mūsų visuomenės narius – negalios paliestus vaikus. 

Iškart po didžiųjų metų švenčių, sausio 5 dieną, sekmadienį, LRT televizijos eteryje šurmuliuos spalvingas paramos koncertas, kurio metu ryškiausios Lietuvos žvaigždės ragins atsigręžti į silpniausius mūsų visuomenės narius – negalios paliestus vaikus.

Dviejų valandų tiesioginio telemaratono metu savo dainas dovanos Rytis Cicinas, Stano, Katažina ir Vilniaus rajono Kaštoninis choras, „El Fuego“, Liveta ir Petras Kazlauskai, Asta Pilypaitė ir kiti atlikėjai. „Labai smagu, kad mūsų scenos žvaigždės paramos koncerte, kaip ir kasmet, pasirodys visiškai neatlygintinai, tai yra be jokio honoraro, taip dar sykį visiems primindami, kad dalintis gerumu yra be galo svarbu“, – sako „Ištiesk gerumui ranką“ prodiuseris Edvardas Žičkus.

Akcijos globėja Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė taip pat išlaikė ilgametę tradiciją. Ji ne tik, kaip svarbiausias šalies asmuo, viešai ragina žmones nelikti abejingiems neįgalių vaikų problemoms, bet ir pati asmeniškai išpildė net dviejų negalios paliestų vaikų svajones.

„Mūsų gerumo laukia mažieji Lietuvos svajotojai. Nepaisydami savo negalios, jie turi šviesių vilčių ir planų. Jie nori mokytis, tobulėti ir augti. Padovanokime jiems galimybę gyventi. Visi kartu pasirūpinkime, kad kiekvienas vaikas, kuriam būtini vaistai ir gydytojų priežiūra, sulauktų mūsų pagalbos. Vedini stiprios valios, vieną dieną jie taps Lietuvos ateities kūrėjais – mokslininkais ir čempionais“, – į visų širdis kreipiasi šalies vadovė.

Lietuvoje gyvena apie 30 000 negalią turinčių vaikų. Kuo didesni vaikučio specialieji poreikiai ir sudėtingesnė liga, lėmusi neįgalumą, tuo daugiau jėgų ir laiko kiti šeimos nariai turi dovanoti vaikui. „Didžioji dauguma neįgalius vaikus auginančių šeimų balansuoja ant skurdo ribos. „Algojimas“ neskirsto vaikų pagal negalios pobūdį ar diagnozę. Manome, kad šeimai, nepriklausomai nuo jos, vienodai skaudu. Artimieji turi ne tik išmokti taikiai gyventi su vaiko negalia, bet ir dėl vaiko negalios nebegali gyventi pilnaverčio gyvenimo. Todėl kitų pagalba – ištiesta gerumo ranka – svarbi ir reikalinga“, – sako akcijos sumanytoja, labdaros-paramos fondo „Algojimas“ įkūrėja Aušra Stančikienė.

Prieš penkerius metus gimusi akcija „Ištiesk gerumui ranką“ prasidėjo neįgalių vaikų kalėdinių svajonių pildymu. Šiandien ji yra išaugusi į labdaros renginių ciklą, kurį vienija šūkis „Ko vienas negaliu, kartu mes galim viską”. Šiuo šūkiu kiekvienas „kitoks“ vaikas ir jo šeima kreipiasi į geros valios žmones, prašydami gerumo.

Prisidėti prie akcijos galima jau dabar: skambinant trumpuoju numeriu 1419 auka – penki litai.

Portaluose aukok.lt ir algojimas.lt  aukojama suma nėra ribojama. Beje, pastarajame tinklapyje galima rasti ir dar neišpildytas kalėdines neįgalių vaikų svajones, laukiančias savo geradarių.