Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.08 13:45

Afrikinio kiaulių maro nerasta, tačiau atsipalaiduoti negalima

LRT.lt 2015.09.08 13:45

Atlikusi beveik 10,5 tūkst. mėginių tyrimus, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) paskelbė, kad visi rezultatai dėl afrikinio kiaulių maro buvo neigiami.

Atlikusi beveik 10,5 tūkst. mėginių tyrimus, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) paskelbė, kad visi rezultatai dėl afrikinio kiaulių maro buvo neigiami. 

Ypatingas tarnybos dėmesys buvo kreipiamas į Lietuvos rajonus, besiribojančius su Baltarusija, kurioje vasaros pradžioje buvo užfiksuoti afrikinio kiaulių maro židiniai. Veterinarijos gydytojai tyrė kiekvieną neaiškų gyvūnų susirgimo ar gaišimo atvejį ūkiuose, kur laikomos kiaulės, ir pranešimus apie sergančius ar kritusius šernus.

,,Nuo šių metų birželio visoje šalyje vykdomi griežti veterinarinės kontrolės patikrinimai, ypatingas dėmesys kreipiamas į kiaulių laikymo vietas tiek pasienio regionuose, tiek visoje Lietuvoje. Vykdoma transporto priemonių dezinfekcija pasienio veterinarijos postuose, apribota prekyba gyvais gyvūnais turgavietėse, parodų metu, uždrausta kiaules laikyti palaidas“, – sako VMVT Skubios veiklos skyriaus vedėjas Marius Masiulis.

Anot jo, pasienyje su Baltarusija naudojami repelentai, stabdantys šernų migraciją iš kaimyninės šalies, taip pat įsteigta buferinė zona, kurioje augintojai paskerdė per 4 tūkstančius kiaulių, sugriežtintos biologinės saugos priemonės.

M. Masiulio teigimu, įvestos griežtos kompleksinės priemonės pasiteisino – kol kas šios pavojingos ligos atvejų nenustatyta.

„Kaip ir kiekvienais metais, Lietuvos miškuose medžiotojai randa kritusių šernų (dėl pašarų, toksikozių, parazitozių, išsekimo, sužeidimų). Veterinarijos specialistai atvyksta į vietą, paima mėginius afrikinio kiaulių maro diagnozei nustatyti“, – darbo metodus apibūdina M. Masiulis.

VMVT ragina kiaulių laikytojus, įtarus ligą, o medžiotojus – radus kritusius šernus, nedelsiant informuoti tarnybą visą parą veikiančia nemokama telefono linija 8 800 40 403.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi