Lietuvoje

2013.12.30 11:31

Buvęs prokuroras bus teisiamas dėl pareigų neatlikimo

BNS2013.12.30 11:31

Buvęs Klaipėdos apylinkės prokuratūros prokuroras Irmantas Valužis bus teisiamas dėl pareigų neatlikimo.

Buvęs Klaipėdos apylinkės prokuratūros prokuroras Irmantas Valužis bus teisiamas dėl pareigų neatlikimo.

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Šiaulių valdybos pareigūnai dėl to baigė ikiteisminį tyrimą ir bylą perdavė teismui, pranešė STT.

Generalinis prokuroras Darius Valys praėjusių metų spalio mėnesį I. Valužį atleido iš pareigų už prokuroro vardo pažeminimą, o ikiteisminis tyrimas, siekiant objektyvumo ir nešališkumo, buvo pavestas atlikti STT Šiaulių valdybai.

Nustatyta, kad Kretingoje dirbęs prokuroras I. Valužis, organizuodamas ikiteisminius tyrimus ir juos kontroliuodamas, 119-oje ikiteisminių tyrimų laiku nepriėmė reikalingų procesinių sprendimų.

„Kai kuriuos ikiteisminius tyrimus prokuroras nutraukė neatlikęs būtinų proceso veiksmų, pažeisdamas įstatymo nustatytus terminus, jų neatnaujinęs, kitus vilkino, nevykdė ikiteisminio tyrimo atlikimo prokuroro kontrolės, nepriėmė galutinių sprendimų“, – rašoma STT pranešime.

Anot jo, tokiais veiksmais pareigūnas šiurkščiai pažeidė duotą prokuroro priesaiką, sumenkino prokuratūros, kaip teisėtumą ir teisingumą užtikrinančios teisėsaugos institucijos, autoritetą visuomenėje.

Šiaulių apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras kaltinamąjį aktą kartu su bylos medžiaga perdavė Klaipėdos apygardos teismui.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.
 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.