Lietuvoje

2013.12.29 12:27

Lietuva svarsto galimybę skirti lėšų senai amunicijai Kaliningrade naikinti

BNS2013.12.29 12:27

NATO ir Rusija sutarė bendradarbiauti naikinant seną rusišką amuniciją Kaliningrado srityje. Lietuva svarsto galimybę skirti savo įnašą į tam skirtą piniginį fondą.

NATO ir Rusija sutarė bendradarbiauti naikinant seną rusišką amuniciją Kaliningrado srityje. Lietuva svarsto galimybę skirti savo įnašą į tam skirtą piniginį fondą.

Gruodžio pradžioje po NATO ir Rusijos tarybos susitikimo NATO generalinis sekretorius Andersas Foghas Rasmussenas paskelbė, kad NATO ir Rusija inicijuoja naują projektą, skirtą senos amunicijos Rusijoje naikinimui paremti.

Lietuvos krašto apsaugos ministerijos teigimu, bus sukurtas piniginis fondas, kurio lėšos naudojamos senos amunicijos, esančios Rusijos saugyklose, naikinimui naudojant pažangias technologijas. Į projektą bus įtraukiama ir NATO šalių pramonė.

Dauguma NATO valstybių jau patvirtino savo pasirengimą skirti piniginių lėšų, Rusija taip pat įneš lėšų į šį fondą.

Pirmuoju žingsniu numatoma inicijuoti pilotinį projektą Karaliaučiaus krašte, pagal kurį seni sprogmenys bus naikinami ne sprogdinant poligonuose, bet pramoniniu būdu panaudojant naujas technologijas.

„Lietuva jau anksčiau rėmė šią iniciatyvą ir dabar svarstoma galimybė taip pat skirti savo įnašą į šį fondą“, – BNS pranešė Krašto apsaugos ministerija.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.