Lietuvoje

2013.12.25 19:51

L. Linkevičius: smurtas prieš Euromaidano aktyvistus turi liautis

BNS2013.12.25 19:51

Bauginimas ir smurtas prieš Euromaidano aktyvistus Ukrainoje turi liautis, sako Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

Bauginimas ir smurtas prieš Euromaidano aktyvistus Ukrainoje turi liautis, sako Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

„Gatvėje sumušta opozicijos žurnalistė Tetiana Čornovil. Bauginimas ir smurtas prieš Euromaidano aktyvistus turi baigtis“, – trečiadienį socialiniame tinkle parašė Europos Sąjungos Tarybai pirmininkaujančios Lietuvos ministras.

Nežinomi užpuolikai trečiadienį sumušė Ukrainos opozicijos aktyvistę ir žurnalistę, išgarsėjusią savo tiriamaisiais straipsniais apie korupciją aukščiausiuose valdžios sluoksniuose. T.Čornovil anksti paryčiais užpulta prie sostinės Kijevo, kai spaudoje pasirodė jos rašinys apie aukštų Ukrainos Vyriausybės pareigūnų turtą.

34 metų aktyvistė, kuri ne kartą kalbėjo iš tribūnos sostinėje protestuojantiems proeuropietiškiems aktyvistams, milicijai nurodė, kad po vidurnakčio jos automobiliui kelią užkirto kita mašina, iš jos iššoko nepažįstami vyrai ir priėję išdaužė jos automobilio užpakalinį stiklą.Jie ištraukė moterį iš automobilio, sumušė ir išmetė į pakelės griovį.

Protestai Ukrainoje vyksta nuo to laiko, kai lapkričio pabaigoje Ukrainos prezidentas Viktoras Janukovyčius atsisakė Vilniuje pasirašyti asociacijos ir laisvos prekybos sutartį su ES.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.