Lietuvoje

2015.09.08 13:45

D. Grybauskaitė: ant Kūčių stalo dedu lėkštę ir tiems artimiesiems, kurių jau nebėra

LRT.lt2015.09.08 13:45

Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė naujienų portalo LRT.lt skaitytojams linki labiau tikėti ir didžiuotis savimi ir savo valstybe, o didžiausiomis politinėmis blogybėmis laiko nepasitikėjimą ir bandymus skaldyti Lietuvą.

Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė naujienų portalo LRT.lt skaitytojams linki labiau tikėti ir didžiuotis savimi ir savo valstybe, o didžiausiomis politinėmis blogybėmis laiko nepasitikėjimą ir bandymus skaldyti Lietuvą.

Ar Jums Kalėdos pirmiausiai yra religinė šventė, ar tiesiog – gražių papročių, pakilios nuotaikos, spalvingo laisvalaikio derinys?

Kalėdos – gerumo, buvimo su artimais žmonėmis šventė. Šeimoje Kalėdas švęsdavome laikydamiesi visų papročių. Mamos puoselėtas Kalėdų tradicijas saugau iki šiol – Kūčių stalui visuomet ruošiu 12 patiekalų, Kūčių vakarienę visada pradedame kalėdaičio laužimu, ant stalo dedu lėkštę ir tiems artimiesiems, kurių jau nebėra.

Ar žiema yra Jūsų mėgstamas metų laikas, ar labiau mėgstate vasarą, pavasarį, rudenį? Kada ir kaip atostogautumėte, jei galėtumėte eiti atostogų bet kuriuo metu?

Kiekvienas metų laikas yra gražus, ypač Lietuvoje, kur turime ir daug sniego, ir vasaros kaitros. Tačiau man gražiausias pavasaris. Ne tik todėl, kad pavasarį esu gimusi, bet ir todėl, kad tuomet labiausiai džiugina bundanti gamta, vis šilčiau šildanti saulė, žydinčios gėlės.

Atostogaudama mėgstu keliauti – ir po Lietuvą, ir po pasaulį. Nes kelionės – geriausia galimybė pažinti žmones, jų papročius, kultūras.

Daug kas nori žinoti, kaip atrodo valstybės vadovės laisvalaikis. Ar mėgstate dažną draugiją, aktyvų poilsį, ar Jums labiau patinka ramybė, vienatvė, knygos?

Laisvalaikio turiu labai mažai. Daugiau laisvo laiko būna vasarą – tuomet užsiimu bitininkyste ir sodininkyste. Turiu tris avilius, šiemet bitutės pirmą kartą prinešė medaus. Šį medų dovanojau užsienio valstybių vadovams. Šalia namų auginu prieskonius, gėles, šilauoges. Žinoma, kai turiu laisvo laiko, visuomet pasiimu ir knygą į rankas. Skaityti mėgstu nuo vaikystės.

Kokie geriausi ir blogiausi dalykai Lietuvos valstybės gyvenime, Jūsų manymu, nutiko šiais metais? Ko gero ir blogo laukiate kitąmet?

Šie metai Lietuvai buvo išskirtiniai – ėmėmės atsakomybės ne tik už savo šalies, bet ir už visos Europos likimą. Mūsų pastangos sulaukė tarptautinio pripažinimo – pasaulis pasitiki Lietuva. Sulaukėme daugybės laimėjimų – nuo sporto iki mokslo.

 O blogiausi dalykai yra nepasitikėjimas, bandymai skaldyti šalį. Todėl linkiu, kad Lietuvos žmonės labiau tikėtų ir didžiuotųsi tiek savimi, tiek savo valstybe.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.