Naujienų srautas

Lietuvoje2013.12.23 12:13

Už pareigūno vardo diskreditavimą atleistas STT Vilniaus valdybos darbuotojas

BNS 2013.12.23 12:13

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) direktorius už pareigūno vardo diskreditavimą iš tarnybos atleido STT Vilniaus valdybos darbuotoją, pirmadienį pranešė STT.

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) direktorius už pareigūno vardo diskreditavimą iš tarnybos atleido STT Vilniaus valdybos darbuotoją, pirmadienį pranešė STT.

Pareigūnas iš tarnybos atleistas išanalizavus visuomenės informavimo priemonių atstovams trečiųjų asmenų pateiktą garso įrašą, kuriame užfiksuotas dviejų STT pareigūnų pokalbis.

STT nuomone, garso įraše užfiksuoti vieno iš pareigūnų komentarai ar užuominos apie asmenų provokavimą daryti nusikalstamą veiką diskredituoja tarnybą, akivaizdžiai prieštarauja jos veiklos principams ir yra nesuderinami su tarnybos pareiga teisėtai ir išsamiai atskleisti ir ištirti korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas.

Dėl minėtame garso įraše užfiksuoto pareigūno elgesio įvertinimo Baudžiamojo proceso kodekso nustatyta tvarka STT kreipėsi Generalinę prokuratūrą.

Žiniasklaidoje skelbta apie STT pareigūnų pokalbio garso įrašą, susijusį su STT atliktu tyrimu dėl Vilniaus vicemero Romo Adomavičiaus galimo kyšininkavimo. Ši byla jau nagrinėjama teisme. Prieš kelias savaites liudytoju šioje byloje esantis buvęs „Vilniaus vandenų“ vadovas Darius Norkus teisme patikslino savo parodymus. Jis sakė, kad per jo apklausas STT „nebuvo užduoti klausimai, kokiu būdu ir kada, kas buvo pažadėta už bendradarbiavimą, kas pažadėta už pinigų perdavimą R. Adomavičiui“.

Pasak D. Norkaus, jis bendravo su Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) agentu, vardu Saulius. STT darbuotojai jo paklausė, ar sugebėtų perduoti pinigus socialdemokratams Juozui Olekui, Algirdui Butkevičiui. D. Norkus atsakė, kai tai sunku arba neįmanoma. Tada esą pasiūlyta duoti pinigų R. Adomavičiui.

„Aš buvau piktas ant jo, kad jis man mažai padėjo. STT taip tiesiai ir paklausė, ar sugebėsi R. Adomavičiui paduoti pinigų. Iš STT nebuvo kalbos apie nusikalstamą veiką“, – sakė D. Norkus.

Tada jis klausęs STT agentų, ką gautų manais. D. Norkui esą buvo paaiškinta, kad, jeigu sugebės paduoti pinigus, STT kreipsis į prokuratūrą, kad būtų nutrauktas anksčiau pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl D. Norkaus.

Dienraštis „Lietuvos rytas“ šiemet birželį paskelbė, neva STT rengė provokacijas prieš socialdemokratus R. Adomavičių, A. Butkevičių, J. Oleką.

STT tada pareiškė, kad „nerengė ir niekada neskatino kitų asmenų rengti jokių provokacijų nei prieš publikacijoje minimus, nei prieš kitus šalies politikus“.

Publikacija minėtame dienraštyje pasirodė prieš STT paskelbiant apie baigtą ikiteisminį tyrimą, kuriame įtarimai dėl prekybos poveikiu pareikšti Vilniaus vicemerui socialdemokratui R. Adomavičiui.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi