Lietuvoje

2013.12.22 19:31

Lenkijos ministerija pasmerkė Lietuvos vėliavos išniekinimą Vilniuje

BNS2013.12.22 19:31

Lenkijos užsienio reikalų ministerija (URM) pasmerkė incidentą Vilniuje, kai šeštadienį Lenkijos piliečiai, kaip įtariama, Lietuvos trispalve valė sniegą nuo Juzefo Pilsudskio paminklo.

Lenkijos užsienio reikalų ministerija (URM) pasmerkė incidentą Vilniuje, kai šeštadienį Lenkijos piliečiai, kaip įtariama, Lietuvos trispalve valė sniegą nuo Juzefo Pilsudskio paminklo.

„Užsienio reikalų ministerija griežtai smerkia Lietuvos valstybės vėliavos išniekinimą, įvykdytą dviejų Lenkijos piliečių Vilniuje. Reiškiame didelį apgailestavimą dėl šio apgailėtino chuliganizmo akto“, – teigiama ministerijos pareiškime.

Lenkijos ministerija teigia besitikinti, jog šis incidentas nepakenks dvišaliams santykiams.

„Negali būti toleruojamos jokios atakos prieš nacionalinius ar valstybės simbolius. Mes esame įsitikinę, kad šis incidentas nepaveiks Lenkijos ir Lietuvos santykių, kuriuos norime vystyti draugystės dvasioje ir palaikydami šimtametę sambūvio bei bendradarbiavimo tarp mūsų tautų tradiciją“, – rašo Lenkijos URM.

Ji savo ruožtu pasveikino Lietuvos vadovus ir visus žmones su artėjančiomis žiemos šventėmis ir su besibaigiančiu sėkmingu pirmininkavimu Europos Sąjungai.

Lietuvos URM anksčiau šeštadienį išplatino pareiškimą teigdama, kad vėliavos išniekinimas kelia įtampą ir kursto tautinę nesantaiką.

Policijos departamento duomenimis, šeštadienį Vilniuje, prie Rasų kapinių, buvo sulaikyti šeši Lenkijos piliečiai: R.M., gimęs 1987 metais, P.M., gimęs 1988 metais, K.M.S., gimęs 1983 metais, M.E.N., gimęs 1971 metais, bei L.A.T. ir M.K.T., gimę 1984 metais.

Du iš jų – M.E.N. ir L.A.T. – įtariami, kad tą pačią dieną Rasų kapinėse Lietuvos Respublikos valstybės vėliava valė sniegą nuo J.Pilsudskio paminklo.

Lenkijoje J. Pilsudskis aukštinamas dėl indėlio atkuriant nepriklausomą Lenkiją po Pirmojo pasaulinio karo, bet Lietuvoje J. Pilsudskis dažnai vertinamas neigiamai dėl Vilniaus krašto užgrobimo jėga. Jo kūnas palaidotas Krokuvoje, o širdis – Vilniuje.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.