Lietuvoje

2013.12.20 21:45

Vertindama įspūdingiausias Kalėdų egles CNN Vilnių „perkėlė“ į Balkanus

15min.lt 2013.12.20 21:45

Vilniaus Kalėdų eglė Katedros aikštėje šiemet ne pirmą kartą patenka į pasaulio gražiausiųjų sąrašą. Tiesa, CNN paskirdama Vilniaus eglei įspūdingiausios pasaulio Kalėdų eglės titulą Lietuvos sostinę „perkėlė“ į Balkanus.

Vilniaus Kalėdų eglė Katedros aikštėje šiemet ne pirmą kartą patenka į pasaulio gražiausiųjų sąrašą. Tiesa, CNN paskirdama Vilniaus eglei įspūdingiausios pasaulio Kalėdų eglės titulą Lietuvos sostinę „perkėlė“ į Balkanus.

„Gerai išsaugotas Lietuvos sostinės Senamiestis atrodo kaip vieta, kuriai tikrai reikia Kalėdų eglės. Dabar jis turi vieną. Iš tiesų 25 metrų aukščio eglė – aukščiausia visuose Balkanuose, – penktadienį su klaidomis Vilniaus eglę vertina CNN.

Taip pat pažymima, kad eglė – ne visai eglė, nes pagaminta iš kiniškų metalo konstrukcijų ir tik apkaišyta eglės šakomis.

Po Vilniaus Kalėdų eglės CNN įspūdingiausių eglių dvyliktuke rikiuojasi iš 400 tūkst. „Lego“ kaladėlių sudėliota 9 metrų aukščio eglė Malaizijoje.

Trečia vieta skirta Niujorko „Rockefeller“ centro kalėdinei eglei, kurią apšviečia 45 tūkst. lempučių, o viršūnę puošia trijų metrų skersmens „Swarovski“ kristalo žvaigždė.

Ketvirtoji ispūdingiausių eglių rikiuotėje – Prancūzijos parduotuvės „Galeries Lafayette“ žaliaskarė.

Penktąją vietą CNN skyrė Brazilijos Rio de Žaneiro vienintelei pasaulyje plūduriuojančiai kalėdinei eglei.

Po jos – JAV sostinės Vašingtono kalėdinė eglė, kurią kasmet įžiebia JAV prezidentas, ir Norvegijos Berlynui padovanota Kalėdų eglė.

Aštuntoji sąraše liko valgoma – iš 8 tūkst. sausainių pagaminta – eglė „Ritz-Carlton“ viešbutyje, JAV.

Toliau sąraše CNN skiria vietą iš skėčių sukonstruotai eglutei Londone, kurios lempučių girliandos imituoja lietaus lašus.

Į įspūdingiausių eglių sąrašą patenka ir operos kostiumais puošta eglė Prancūzijoje bei iš rankinių pagaminta Italijos eglutė.

Nors Kauno eglė šiemet į jokius pasaulio gražiausių sąrašus nepateko, tačiau šių metų CNN sukurtu įspūdingiausių eglių dvyliktuku gali pasidžiaugti ir kauniečiai. Paskutinė vieta jame skirta panašiai į pernai Kauno Rotušės aikštėje stovėjusią iš plastiko butelių britų sukonstruotai švenčių puošmenai.