Lietuvoje

2013.12.20 16:24

Užsimota įteisinti naują laisvadienį – šįkart rugsėjį

Šarūnas Černiauskas, DELFI.lt2013.12.20 16:24

Seimo narys, konservatorius Rytas Kupčinskas sumanė, kad Lietuvai reikia dar vienos nedarbo dienos.

Seimo narys, konservatorius Rytas Kupčinskas sumanė, kad Lietuvai reikia dar vienos nedarbo dienos.

Kauno politikas tautai siūlo švęsti net tris progas: Vytauto Didžiojo karūnavimo dieną, šv. Mergelės Marijos gimtadienį ir Padėkos už Lietuvos nepriklausomybės ir laisvės apgynimą dieną.

Tokį pasiūlymą R. Kupčinskas suformulavo savo Seimui pateiktame siūlyme papildyti Darbo kodeksą. Jei Seimas tokiam siūlymui pritartų, trigubą progą Lietuva švęstų kiekvienų metų rugsėjo 8-ąją.

Įžvelgia patriotinę vertę

Šiuo metu ši diena – Šilinė – yra įtraukta į atmintinų dienų sąrašą. R. Kupčinsko nuomone, to negana.

„Šventinė diena įgautų didesnę prasmę, ugdytų patriotiškumą, pagarbą Tėvynei, susikaupimą ir tikėjimą. Tinkamai minint Šilines, Vytauto Didžiojo karūnavimo ir Padėkos už Lietuvos nepriklausomybės ir laisvės apgynimą dieną skatintų gyventojus artimiau bendrauti, dalyvauti atlaiduose, susipažinti su dalimi Lietuvos istorijos, prisiminti turimas istorines žinias bei prasmingai paminėti Lietuvai ypatingai svarbią šventę“, – savo pasiūlymo aiškinamajame rašte tvirtina konservatorius.

Pinigų prireiks, bet juos kompensuos išlaidaujantys ir „moralinio pasitenkinimo“ pakylėti žmonės

Nors Finansų ministerija, nepriklausomai nuo ministro, piestu stoja kone prieš kiekvieną siūlymą įteisinti naują laisvadienį, motyvuodama dėl to tirpstančiomis biudžeto pajamomis, pasiūlymo autorius neįžvelgia jokių galimai neigiamų pasekmių savo iniciatyvoje. Konservatoriaus nuomone, biudžeto spragą gyventojai užlopytų išlaidaudami ir patirdami „moralinį pasitenkinimą“.

„Įstatymo įsigaliojimas pareikalaus biudžeto lėšų, tačiau išaugus prekių apyvartai ir paslaugoms papildomų biudžeto lėšų nepareikalaus. Moralinis pasitenkinimas paskatins žmones geriau ir atsakingiau dirbti, elgtis ir bendrauti“, – teigia R. Kupčinskas.

Šiuo metu Darbo kodekse įteisinta 13 švenčių. Tai sausio 1-oji, Vasario 16-oji, Kovo 11-oji, Velykos, gegužės 1-oji, Motinos diena, Tėvo diena, Joninės, Mindaugo karūnavimo diena, Žolinė, Visų Šventųjų diena, Kūčios bei Kalėdos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.