Lietuvoje

2013.12.19 17:46

Politologas: Sočio olimpinėse žaidynėse gali pasirodyti kitas valdžios atstovas

LRT RADIJO laida „60 minučių“, LRT.lt2013.12.19 17:46

Prezidentė Dalia Grybauskaitė ketvirtadienį pareiškė dėl Rusijos politikos nevyksianti į Sočio žiemos olimpines žaidynes.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė ketvirtadienį pareiškė dėl Rusijos politikos nevyksianti į Sočio žiemos olimpines žaidynes. Politologas Laurynas Kasčiūnas mano, kad šioje situacijoje galima ieškoti įvairių variantų.

„Besiklostant situacijai, matant žmogaus teisių pažeidimus, taip pat požiūrį ir elgseną Rytų partnerių atžvilgiu, tame tarpe ir Lietuvos, ekonomines sankcijas, kurios yra taikomos Lietuvai, nematau politinės galimybės vykti į Sočio žaidynes“, – žurnalistams Briuselyje sakė Lietuvos vadovė.

Į Rusiją neseniai paskelbė nevyksiantys ir Jungtinių Valstijų, Prancūzijos ir Vokietijos prezidentai, tačiau jie tiesmukai neįvardijo, kad boikotuoja žaidynes dėl politinių priežasčių.

Latvijos prezidentas Andris Bėrzinis pranešė vyksiantis į olimpiadą, sakydamas, kad boikotai atspindi Šaltojo karo dvasią.

Politologas: Vokietija rado įdomų receptą

Savo ruožtu Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto dėstytojas Laurynas Kasčiūnas tikina, kad tokį šalies vadovės sprendimą galima suprasti.

„Jei pažiūrėtume į šių metų Lietuvos ir Rusijos santykius, prisimintume kad ir televizijos laidos tam tikrą išpuolį prieš Sausio 13-ąją, prekybinius karus, primininkavimą ES laikotarpį Ukrainos atžvilgiu ir pan., tai tokį sprendimą tikrai galima suprasti, jis pakankamai argumentuotas“, – LRT radijo laidoje „60 minučių“ kalbėjo politologas.

L. Kasčiūno įsitikinimu, šioje situacijoje reikėtų rasti balansą – siųsti tam tikrą signalą, kad Sočio žiemos olimpinės žaidynės nėra šios valstybės galios demonstravimo simbolis, bet kartu sudaryti sąlygas sportininkams Rusijoje varžytis bei demonstruoti rezultatus. 

„Norisi, kad būtų pasiųstas signalas, kas ir yra daroma, bet kartu žaidynės neprarastų savo pirminės misijos“, – tvirtina politologas.

Pasak jo, šioje situacijoje galima ieškoti įvairių variantų. Vienas jų – kad žaidynėse vis tik pasirodytų kuris nors valdžios atstovas. „Vokietija rado įdomų receptą – prezidentas Joachimas Gauckas į žaidynes nevyks, tačiau važiuos kanclerė Angela Merkel. Tokį scenarijų galima ir Lietuvai pritaikyti, tik reikia, kad tai būtų koordinuota ir suderinta tarpusavyje“, – LRT radijo laidoje kalbėjo L. Kasčiūnas.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.