Naujienų srautas

Lietuvoje2012.08.07 08:19

Užkliuvo ir litai, ir kibinai

Artėjant Seimo rinkimams daugėja pranešimų apie galimus rinkimų kampanijos pažeidimus. Įtarimų sukelia ir dabartinių valdančiųjų, ir opozicijos atstovų veikla.

Artėjant Seimo rinkimams daugėja pranešimų apie galimus rinkimų kampanijos pažeidimus. Įtarimų sukelia ir dabartinių valdančiųjų, ir opozicijos atstovų veikla.

Konservatorius Arvydas Vidžiūnas greičiausiai nesitikėjo sulaukti kaltinimų dėl bandymo papirkti rinkėjus, kai atvėrė piniginę ir 400 litų auka parėmė Bekeriotiškių kaime (Marijampolės r.) rengiamą trumpametražių filmų festivalį. Dar 1000 litų festivaliui skyrė politiko įsteigta asociacija Sūduvos kultūros fondas.

Šiame renginyje A. Vidžiūnas netgi nepasirodė, bet buvo pristatytas kaip festivalio rėmėjas. Parlamentaro pavardė buvo nurodyta ir ant renginio skrajučių, jam buvo skirta padėka, kurią atsiėmė politiko asistentė.

Visa tai nepraslydo pro akis A. Vidžiūno konkurentams.

Jie prašo Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) išsiaiškinti, ar konservatorius nepažeidė Seimo rinkimų įstatymo.

VRK vadovas Zenonas Vaigauskas „Lietuvos rytui“ teigė, kad bus aiškinamasi, ar politikas festivalį finansiškai remdavo ir anksčiau, ar dėmesį nusprendė parodyti tik prieš Seimo rinkimus.

Mat įstatyme yra numatyta, kad kandidatai į parlamentą neprivalo stabdyti savo įprastos veiklos. Šia išimtimi savo veiksmus mėgina pateisinti dauguma į rinkimų prievaizdų akiratį patekusių kandidatų.

Antai VRK gavo skundą, kad viename Šilutės laikraštyje socialdemokratų kandidatas Zigmantas Balčytis skaitytojams žada padovanoti 50 litų vertės leidinio prenumeratą. Bet europarlamentaras esą aiškina tai darantis ne pirmą kartą.

VRK užkliuvo ir Seimo narės Dangutės Mikutienės vaišės. Jie atlieka tyrimą, ar Darbo partijos atstovės viename renginyje nemokamai dalyti kibinai nėra jos rinkimų vajaus dalis.

Vytautavoje (Trakų r.) vykusių Antaninių atlaidų dalyvius kibinais pavaišinusi D. Mikutienė „Lietuvos rytui“ aiškino tai daranti ne pirmus metus: „Tradiciškai kas nors ką nors atsiveža ir vieni kitus vaišina. Šiemet aš nusivežiau vieno kąsnio kibinų, kažkada anksčiau – šakotį. Tikrai nesitikiu, kad kibinais galėčiau nusitiesti kelią į Seimą.

Ar dėl to, kad vyks rinkimai, aš turėjau atvažiuoti tuščiomis ir valgyti rinkėjų maistą, o gal stovėti kamputyje ir aiškinti, jog man rinkimų dieta?“

Ir Z. Vaigauskas abejojo, kad panašūs dalykai galėtų turėti įtakos rinkimų rezultatams.

„Vis dėlto nesinorėtų, kad iš pirmo žvilgsnio menkniekiai išplistų ir taptų kandidatų rungtynėmis“, – „Lietuvos rytui“ pridūrė VRK vadovas.

Ketina pasitelkti policininkus

Rinkimų prievaizdai kimba į atlapus ir Vilniaus mero A.Zuoko komandai.

Vienas VRK narių L. Ulevičius žada kreiptis į policiją, kad pareigūnai atvesdintų A. Zuoko vadovaujamo judėjimo atsakingąjį sekretorių R. Filistovičių. Mat šis nereaguoja į bandymus už galimus Seimo rinkimų įstatymo pažeidimus surašyti administracinių teisės pažeidimų protokolą.

VRK nariui užkliuvo ant TAIP partijos būstinės, kur įsikūręs ir to paties pavadinimo judėjimas, iškabintos lyderių nuotraukos. L. Ulevičius pasigedo specialių ženklų, kad tai – politinė reklama.

TAIP atstovai atsikirto, kad tai nėra politinė reklama. Anot jų, nuotraukose vaizduojami judėjimo lyderiai, o judėjimas net nedalyvauja Seimo rinkimuose.

Be to, R. Filistovičius iš VRK atstovo tikisi sulaukti oficialaus L. Ulevičiaus kvietimo atvykti į VRK, o ne SMS žinučių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi