Naujienų srautas

Lietuvoje2013.12.19 08:24

Briuselyje prisistatė kitą pusmetį ES Tarybai pirmininkausianti Graikija

Briuselyje žiniasklaidai prisistatė kitą pusmetį Europos Sąjungos (ES) Tarybai pirmininkausianti Graikija.

Briuselyje žiniasklaidai prisistatė kitą pusmetį Europos Sąjungos (ES) Tarybai pirmininkausianti Graikija.

Šalis prioritetais kelia darbo vietų ir ekonomikos augimo skatinimą, migracijos klausimus, taip pat pabrėžia, kad būtina atkurti Europos gyventojų pasitikėjimą ES, kuris dėl finansų krizės stipriai sumažėjo.

Bendroje spaudos konferencijoje su dabartinės pirmininkės Lietuvos atstovais, graikų užsienio reikalų viceministras pabrėžė ir Rytų partnerystės svarbą.

Neoficialiai kalbama, kad šeštąjį kartą pirmininkausianti Graikija – silpnai pasiruošusi, nes pastaraisiais metais turėjo bristi iš giliausios ES šaliai tekusios finansinės duobės. Graikai skelbia, kad jų pirmininkavimas bus gerokai pigesnis ir paprastesnis nei kitų valstybių.

„Bandysime pirmininkauti nebrangiai, bet veiksmingai. Visi susitikimai vyks Atėnuose, dauguma jų – viename gražiame pastate miesto centre. Pasamdėme tik devynis naujus žmones iš privataus sektoriaus, visi kiti dirbsiantys žmonės yra valstybės tarnautojai. Taip pat sustiprinome savo būstinę Briuselyje“, – žurnalistams sakė Graikijos užsienio reikalų viceministras Dimitris Kourkoulas.

Lietuvos užsienio reikalų ministras sako nesibaiminantis, kad graikai apleis darbus rytinėse ES kaimynėse, pirmiausia Ukrainoje.

Ne, nemanau, trumpai atsakant į klausimą, kad jeigu ir bus mažiau dėmesio, tai nereiškia, kad  bus mažiau dėmesio iš visų. Visų karštų debatų apie Ukrainą  metu Europa tapo vieningesnė. Jei prieš pusmetį vienas, du trys, keturi kolegos gal kalbėdavo ta tema, kiti daugiau klausydavosi, tai ši tema yra visų. Todėl  manyčiau, kad turime gana perspektyvią ateitį“, – kalbėjo Lietuvos užsienio reikalų ministras L. Linkevičius.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi