Lietuvoje

2013.12.18 19:47

Prokuroras A. Paulauskui atskleidė, kam pateikti įtarimai

Algirdas Igorius, LRT TV naujienų tarnyba, LTR.lt2013.12.18 19:47

Generalinis prokuroras viešai nepatvirtina, kam pateikti įtarimai dėl valstybės paslapties atskleidimo ir piktnaudžiavimo. Jis taip pat nežino, kada šis tyrimas bus baigtas.Tačiau Artūras Paulauskas žurnalistams teigia, kad prokuroras sakė, jog įtarimai pareikšti vienam asmeniui.

Generalinis prokuroras viešai nepatvirtina, kam pateikti įtarimai dėl valstybės paslapties atskleidimo ir piktnaudžiavimo. Jis taip pat nežino, kada šis tyrimas bus baigtas. Tačiau Artūras Paulauskas žurnalistams teigia, kad prokuroras sakė, jog įtarimai pareikšti vienam asmeniui.

Specialiųjų tyrimų tarnybos vadovas Saulius Urbanavičius savo ruožtu tvirtino, kad šiame tyrime atliekami suplanuoti veiksmai. Tyrimas gali trukti ir pusę metų.

Agentūra BNS spalio pabaigoje pranešė apie saugumo departamento perspėjimą valstybės vadovams ir dviem Seimo komitetams, jog Rusija rengia naujas aktyvias informacines atakas ir artimiausiu metu gali būti platinama dezinformacija apie prezidentę. Tą pačią dieną Generalinė prokuratūra pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl valstybės paslapties atskleidimo ir piktnaudžiavimo.

Žiniasklaidoje skelbta, kad įtarimai dėl to esą pateikti prezidentės vyriausiajai patarėjai Daivai Ulbinaitei. Tą patvirtino ir komiteto vadovas Artūras Paulauskas.

„Prokuroras pareiškė, kad tyrimas vykdomas. Kol kas negalima aiškiai prognozuoti, kada tyrimas pasibaigs, bet tikimasi, kad jis vykdomas sparčiai ir artimiausiu metu bus baigtas. Taip pat pasakyta, jog byloje yra įtariamųjų. Kol kas paminėta viena pavardė“, –  teigė Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto vadovas A. Paulauskas.

Žurnalistams paklausus, ar tai – prezidentės patarėja, A. Paulauskas atsakė, jog apie tai jau yra pasisakęs. Anot jo, nuspręsti, ar patarėja tęs darbą, yra prezidentės kompetencija. 

Populiariausi