Lietuvoje

2013.12.18 13:51

Į „Maltiečių sriubą“ susirinkusios garsenybės įvertino prasmingą iniciatyvą

Karolina Drigotaitė, LRT.lt2013.12.18 13:51

Ne pas visus Kalėdos ateina pačios, sakė Vilniaus miesto meras Artūras Zuokas, trečiadienį pradėdamas „Maltiečių sriubos“ akciją Europos aikštėje Vilniuje .

Ne pas visus Kalėdos ateina pačios, sakė Vilniaus miesto meras Artūras Zuokas, trečiadienį pradėdamas „Maltiečių sriubos“ akciją Europos aikštėje Vilniuje.

Jis kartu su Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidente Daina Gudzinevičiūte, Europos Sąjungos literatūros premijos laureate Laura Sintija Černiauskaite ir kitais žinomais visuomenės veikėjais trečiadienį Europos aikštėje kvietė miestiečius prisidėti prie kasmetinės labdaros akcijos.

Aikštėje pastatytoje palapinėje darbuojasi Maltos ordino savanoriai bei geros valios žmonės. Dalindami jau simboliu tapusią maltiečių sriubą, kiekvieną praeivį jie kviečia nelikti abejingą ir prisidėti prie geresnio senolių rytojaus.

„Visos akcijos ir kiekvieno mūsų bandymas pasidalinti gerumu yra prasmingas“, – paklaustas, kaip vertina akciją, LRT.lt kalbėjo miesto meras.

„Tai – gražus projektas prieš Kalėdas, skirtas priminti, kad ne pas visus Kalėdos ateina pačios ir kad visuomenėje yra daug žmonių, kuriems reikia mūsų atjautos, pagalbos ir dėmesio“, – sakė A. Zuokas.

Ilgametis Maltos ordino akcijos globėjas prezidentas Valdas Adamkus atsiprašė, kad į renginį atvykti negalėjo. Jo neišleido gydytojai. Prezidentas šiuo metu guli Santariškių klinikose.  

N. Kazlaus: Kalėdos – puiki proga duoti daugiau

„Europos“ prekybos centre vyksta akcijai skirtas Balio Dvariono dešimtmetės mokyklos mokinių bei dėstytojų koncertas, kuriuo siekiama atkreipti visų žmonių dėmesį ir paskatinti prisidėti prie labdaros, skirtos žemiau skurdo ribos gyvenantiems senoliams. Koncertą veda ir akcijoje dalyvauja žinoma operos solistė Nomeda Kazlaus.

„Daugiau nei 13 metų prisidedu prie labdaros akcijų. Kalėdos yra puiki proga pajausti, kad gali duoti daugiau nei įprastai“, – teigė operos dainininkė.  

„Kaip matėme per LRT transliuotą koncertą, senolių situacija yra labai bloga, buvo neįmanoma sulaikyti ašarų. Todėl Maltos ordino darbas yra ypatingas, visa širdimi prisidedu ir palaikau jų iniciatyvą“, – LRT.lt sakė N. Kazlaus.

Visą mėnesį įvairiuose Lietuvos miestuose ir miesteliuose pastatytose palapinėse Maltos ordino savanoriai kvies vaišintis sriuba ir aukoti senyvo amžiaus žmonėms.

22 metus Maltos ordino savanoriai rūpinasi žemiau skurdo ribos gyvenančiais senoliais. Maltiečiai visoje Lietuvoje globoja daugiau nei 1200 senelių, 300 jų kasdien vežamas karštas maistas. Akcijos rengėjai tikisi, kad šiais metas surinktos lėšos leis ne tik pratęsti „Maisto ant ratų“ bei „Socialinė priežiūra namuose“ projektus, bet ir juos išplėsti, atliekant krikščionišką pareigą skleisti žmogišką užuojautą ir savitarpio pagalbą.

Norinčius prisidėti prie šios akcijos LRT kviečia tai daryti ir skambinant arba siunčiant žinutes šiais trumpaisiais numeriais: 1416 (auka – 2 Lt), 1417 (auka – 5 Lt), 1418 (auka – 10 Lt).

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt