Naujienų srautas

Lietuvoje2013.12.18 12:15

L. Linkevičius: Ukrainos sutartys su Rusija nesprendžia ilgalaikių problemų

BNS 2013.12.18 12:15

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius trečiadienį pareiškė, kad Ukrainos susitarimai su Rusija dėl finansinės paramos ir pigesnių dujų neišspręs ilgalaikių ekonominių problemų.

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius trečiadienį pareiškė, kad Ukrainos susitarimai su Rusija dėl finansinės paramos ir pigesnių dujų neišspręs ilgalaikių ekonominių problemų.

Ministras BNS sakė, kad Maskvos parama, Ukrainai nemodernizuojant ekonomikos, tik atidės krizę vėlesniam laikui, bet nenuramins proeuropietiškų protestų.

„Tai labai konkretūs žingsniai suartėjant labai stipriai su Rusija. Toks yra prezidento Viktoro Janukovyčiaus pasirinkimas, ir jis jį realizuoja. Vargu ar tie susitarimai nuramins tuos žmones, kurie mitinguoja Maidane“, – telefonu iš Briuselio BNS sakė ministras.

„Jeigu pinigai duodami tik užkišti skyles, tai yra tik atidėjimas galvos skausmo, ir jis visiškai nieko nesprendžia. Jei šalis nepakryps modernizavimo keliu, koks bebus pasirinkimas, tai atves į krizę. Tai laikinas sprendimas, jeigu yra taip, kaip mes girdime“, – kalbėjo L. Linkevičius.

Pasak jo, Ukrainos vadovybės elgesys paskutiniu metu priminė aukcioną, kurio metu Kijevas laukė, kas suteiktų didesnę paramą.

„Tas procesas, kuris priminė aukcioną, kas daugiau sumokės, ne kelias eiti iš krizės. Turėtų būti kitokie sprendimai, strateginiai, susiję su reformomis, modernizavimu, konkurencingumo didinimu. Šalis turi atsistoti ant kojų ilgalaikėje perspektyvoje. Bet čia, žinoma, jų pačių pasirinkimas“, – kalbėjo L. Linkevičius.

Ukrainos prezidentas V. Janukovyčius antradienį priėmė Rusijos prezidento Vladimiro Putino pasiūlymą išpirkti 15 mlrd. JAV dolerių (37,6 mlrd. litų) obligacijų paketą ir sumažinti Rusijos tiekiamų gamtinių dujų kainą.

Opozicijos lyderiai apkaltino prezidentą, kad šis pardavė Ukrainą Rusijai.

L. Linkevičius sakė, kad vieša informacija kelia labai daug klausimų. Pasak jo, viešėdamas Ukrainoje praeitą savaitę jis buvo patikintas, kad susitarimai su Rusija neprieštarauja Ukrainos artėjimui su Europa.

L. Linkevičius taip pat atmetė Rusijos kaltinimus, kad Vakarai spaudžia Ukrainą siekti artimesnių santykių su Europa. Jis pabrėžė, kad sankcijomis Kijevui grasino būtent Maskva.

„Buvo pareiškimų, kad jei Ukraina pasirinks europinį kelią, bus įvestos papildomos priemonės, papildomos sankcijos, papildomi apribojimai. Mes manome, kad tai dirbtinai sukelti dalykai. Jie visiškai neišplaukia iš asociacijos susitarimo, ten nėra įdėta nieko tokio, kas reikalautų kompensacijų. Kompensacijų gali prireikti po to, kai dirbtinai įvedamos priemonės iš kitos pusės, šiuo atveju iš Rusijos“, – BNS sakė ministras.

„Dialogas iki šiol vyko pačios Ukrainos iniciatyva, o jokiu būdu nebrukant Europai savo nuomonės“, – teigė L. Linkevičius.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi