Lietuvoje

2013.12.17 11:25

Teismas nutarė patenkinti dalį „Darbo partijos“ atstovų prašymų

BNS 2013.12.17 11:25

Lietuvos apeliacinis teismas antradienį pranešė nusprendęs netenkinti daugumos Darbo partijos atstovų prašymų, tarp jų – kartoti finansinę ekspertizę. Tačiau teisėjų kolegija sutiko apklausti kelis liudytojus ir Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) ekspertę.

Lietuvos apeliacinis teismas antradienį pranešė nusprendęs netenkinti daugumos Darbo partijos atstovų prašymų, tarp jų – kartoti finansinę ekspertizę. Tačiau teisėjų kolegija sutiko apklausti kelis liudytojus ir Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) ekspertę.

Vienas iš nuteistojo Darbo partijos įkūrėjų Viktoro Uspaskicho advokatų Algirdas Miškinis teismo paprašė skirti kompleksinę finansinę ekspertizę, nes, pasak jo, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) specialistų surašytoje išvadoje yra šiurkščių klaidų.

Teisėjų kolegija nutarė iš naujo šitų specialistų išvadų neskaityti, nes jos jau buvo ištirtos pirmos instancijos teisme. Tačiau teismas nutarė iškviesti VMI specialistę, kuri padėtų suprasti kai kurias vietas.

Advokatas taip pat prašė į teismą iškviesti ir apkausti penkis liudytojus, kurių nepavyko apklausti bylą nagrinėjusiam Vilniaus apygardos teismui. A. Miškinio teigimu, liudytojai turėtų duoti parodymus apie kai kurių buhalterių įsidarbinimą Darbo partijoje.

Teismas sutiko iškviesti dalį liudytojų: Romą Ruškulį, Meilę Ruškulienę ir Mariną Skripničenko. Tuo metu, anot teisėjų kolegijos, kviesti liudyti Saulių Makselį ir Kultūros ministerijoje dabar dirbančią Dalią Vencevičienę yra netikslinga.

Teismas mėgino iškviesti tris liudytojus antradienį, tačiau jie neatvyko.

Šie penki minėti liudytojai Vilniaus apygardos teisme apklausti nebuvo, nes teismui nepavyko jų surasti. Todėl buvo paskelbti jų ikiteisminio tyrimo metu duoti parodymai.

Kolegija taip pat nutarė ištirti Vadovybės apsaugos departamento pažymą apie tai, kad pagrindinė bylos liudytoja Nijolė Steponavičiūtė nesilankė Seime.

Nuteisto parlamentaro Vytauto Gapšio gynėjas Saulius Juzukonis prašė atlikti ir informacinių technologijų ekspertizę, nes, anot jo, ankstesnė ekspertizė ir ją atlikusieji neatsakė į visus klausimus. Teismas šio prašymo nutarė netenkinti.

Teismas taip pat atmetė kitų gynėjų prašymą atlikti rašysenos ekspertizę, tačiau kvies N. Steponavičiūtę, kad ji paaiškintų, kodėl skiriasi keli šalia įrašyti nuliai.

Partijos įkūrėją V. Uspaskichą liepą Vilniaus apygardos teismas yra pripažinęs kaltu dėl sukčiavimo ir apgaulingo buhalterinės apskaitos tvarkymo bei skyręs jam ketverių metų laisvės atėmimo bausmę.

Pagal nuosprendį, parlamentarė Vitalija Vonžutaitė, teismo įvardyta V. Uspaskicho dešiniąja ranka, už grotų turėtų praleisti trejus metus.

Buvusiai partijos finansininkei Marinai Liutkevičienei Vilniaus apygardos teismas skyrė vienus metus nelaisvės, o parlamentarui V. Gapšiui – 35 tūkst. litų baudą.

Vilniaus apygardos teismas nutraukė bylą partijos atžvilgiu, paskelbęs, kad ji kaip juridinis asmuo buvo įregistruota 2003 metų lapkritį ir 2013 gegužę savo veiklą baigė.

Prokurorai, Darbo partijos atstovai, nuteistieji ir jų advokatai apskundė Vilniaus apygardos teismo nuosprendį apeliaciniam teismui.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.