Lietuvoje

2013.12.17 12:50

Apeliacinis teismas tęs Darbo partijos bylą

BNS2013.12.17 12:50

Lietuvos apeliacinis teismas antradienį ketina tęsti Darbo partijos „juodosios buhalterijos“ bylos nagrinėjimą apeliacine tvarka.

Lietuvos apeliacinis teismas antradienį ketina tęsti Darbo partijos „juodosios buhalterijos“ bylos nagrinėjimą apeliacine tvarka.

Teisėjų kolegija turėtų paskelbti, ar atlikti šioje baudžiamojoje byloje įrodymų tyrimą, ar bus tenkinami advokatų prašymai. Vienas iš nuteistojo Darbo partijos įkūrėjų Viktoro Uspaskicho advokatų Algirdas Miškinis teismo paprašė skirti kompleksinę finansinę ekspertizę, nes, pasak jo, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) specialistų surašytoje išvadoje yra šiurkščių klaidų.

Advokatas taip pat prašo į teismą iškviesti ir apklausti penkis liudytojus, kurių nepavyko apklausti bylą nagrinėjusiam Vilniaus apygardos teismui.

Apeliacinis teismas iš viso yra gavęs septynis apeliacinius skundus dėl Vilniaus apygardos teismo liepos 12 dieną paskelbto nuosprendžio – skundus parašė Generalinė prokuratūra, Darbo partijos atstovai, nuteistieji ir jų advokatai.

Partijos įkūrėją V. Uspaskichą liepą Vilniaus apygardos teismas yra pripažinęs kaltu dėl sukčiavimo ir apgaulingo buhalterinės apskaitos tvarkymo bei skyręs jam ketverių metų laisvės atėmimo bausmę.

Pagal nuosprendį, parlamentarė Vitalija Vonžutaitė, teismo įvardyta V. Uspaskicho dešiniąja ranka, už grotų turėtų praleisti trejus metus.

Buvusiai partijos finansininkei Marinai Liutkevičienei Vilniaus apygardos teismas skyrė vienus metus nelaisvės, o parlamentarui V.Gapšiui – 35 tūkst. litų baudą.

Vilniaus apygardos teismas nutraukė bylą partijos atžvilgiu, paskelbęs, kad ji kaip juridinis asmuo buvo įregistruota 2003 metų lapkritį ir 2013 gegužę savo veiklą baigė.

Prokuroras apeliaciniu skundu prašo dar labiau sugriežtinti nuosprendį „darbiečiams“.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt