Naujienų srautas

Lietuvoje2013.12.16 20:35

L. Linkevičius: ES ministrai ir S. Lavrovas nerado bendros kalbos dėl Ukrainos

BNS 2013.12.16 20:35

Briuselyje susitikę Europos Sąjungos (ES) šalių užsienio reikalų ministrai bei Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas išdėstė skirtingus situacijos Ukrainoje vertinimus.

Briuselyje susitikę Europos Sąjungos (ES) šalių užsienio reikalų ministrai bei Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas išdėstė skirtingus situacijos Ukrainoje vertinimus.

„Tikėtis, kad viena pusė įtikins kitą, turbūt nereikėjo ir tokio tikslo nebuvo, bet akivaizdu, kad yra apie ką kalbėti“, – BNS telefonu iš Briuselio sakė Europos Sąjungai pirmininkaujančios Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

„S. Lavrovas, tarkime, mano, kad Vakarų šalys bando įsiterpti į Ukrainos vidaus reikalus, mes bandėme kaip tik sakyti, kad matome tą situaciją priešingai“, – aiškino ministras.

Jo teigimu, Rytų partnerystės tematika šiek tiek pakirto tarpusavio pasitikėjimą, tačiau Europa yra atvira dialogui.

„Aš pasiūliau, kad mes turime daugiau bendrauti, daugiau kalbėtis, ir vis dėlto, kai partneriai renkasi sprendimą, tą pasirinkimą reikia gerbti“, – po ES ir Rusijos ministrų susitikimo teigė L. Linkevičius.

Jis sakė susitikime išdėstęs požiūrį, kad ES šalys ir Rusija turėtų labiau išnaudoti „normalius“ bendravimo būdus.

„Norėtųsi, kad būtų išnaudojami normalūs mūsų bendravimo kanalai. Jeigu yra pretenzijų ar problemų, sakysime, prekybos srityje, tam yra irgi kanalai, kuriais galima informuoti apie tuos nuogąstavimus arba susirūpinimą, kad mums nereikėtų ieškoti informacijos tinklalapiuose kitų organizacijų. Aš tokią aliuziją padariau dėl mūsų to vadinamojo „sūrio karo“ – kai yra priemonės, apie kurias neskelbiama prieš įvedant ir kurios nepaaiškinamos. Tai irgi nėra būdas bendrauti su partneriais“, – pabrėžė Lietuvos ministras.

Jis taip pat teigė pasiūlęs S. Lavrovui sausį surengti dvišalį Lietuvos ir Rusijos ministrų susitikimą.

Ukrainos prezidentas Viktoras Janukovyčius Vilniuje lapkritį atsisakė pasirašyti asociacijos susitarimą su ES. Dėl to Ukrainoje jau kelios savaitės vyksta protestai.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi